Volksdansen uit verschillende delen van de wereld zijn zo populair dat er momenteel veel internationale festivals worden georganiseerd om ze te ontdekken. In dit artikel geven we je de namen en informatie van een deel van deze dansen, gerangschikt op continenten.

Artikel Index

Typische dansen van de wereld: traditionele dansen door landen

Noord-Amerika

Te beginnen met de recent opgekomen dansen, USA is de bakermat van break dance. Deze urban dance is ontstaan ​​in NY in de jaren 70, met name in de wijken de Bronx en Brooklyn. Ze maken deel uit van de hiphopcultuur.

Om te dansen is het nodig om flexibiliteit, kracht en een belangrijke controle over het lichaam te hebben, aangezien bewegingen met grote moeilijkheden worden uitgevoerd. Het heeft invloeden van Afrikaanse dansen, salsa en mambo. Een van de beste groepen break dance van de wereld is jabbawockeez, winnaar van een beroemde televisiewedstrijd.

Hiphop kwam ook naar voren popping of robotdans, een andere straatstijl die wordt gekenmerkt door precieze bewegingen en spanning. Het wordt begeleid door elektronische muziek of dubstep. Sommige moderne shows combineren deze stijl met lichtgevende kostuums.

Aan de andere kant meerdere inheemse stammen van het land, zoals de Cherokee, had een ritueel genaamd «regendans«. De bewoners trokken veren en maskers op en dansten in cirkels om neerslag aan te trekken. Men geloofde dat hiermee de voorouders kwamen, die tegen boze geesten vochten. Daarom wordt het als een religieuze dans beschouwd.

Sommige traditionele liederen uit de VS worden meestal begeleid door een choreografie, zoals De goede oude tijd, populair in de jaren 20, en Jingle Bells. Dat laatste had oorspronkelijk niets met Kerstmis te maken, maar met paardenrennen. In de volgende video kun je naar het nummer luisteren:

https://www.youtube.com/watch?v=1bPFUpjjopE

Een andere typische dans van dit land is de Land, wat vooral populair is in landelijke regio's. Een voorbeeld is het lied Oh susana, dat deel uitmaakt van de lijndansen en daarom is het een groep.

Latijns-Amerika en het Caribisch gebied

Folkloristische dansen zijn er in overvloed in dit gebied. In het geval van Peru, Marinera het is hun nationale dans. Het wordt in paren gedanst en vertegenwoordigt op elegante wijze de rassenvermenging tussen de Spaanse, zwarte en inheemse culturen. In januari wordt er een relevante internationale wedstrijd gehouden in de stad Trujillo.

De saus komt oorspronkelijk uit het Caribisch gebied, meer bepaald uit Cuba y Puerto Rico. Het is een fusie tussen Europese muziek en Afro-Caribische ritmes. Je kunt individueel of in paren dansen. Tegenwoordig is het wijdverbreid over de rest van de wereld, vooral in de Verenigde Staten en Zuid-Amerika.

En Argentinië is typisch de Weinig carnaval. Zijn geschiedenis dateert van vóór de kolonisatie van het continent. Er wordt gedanst in een groep paren, die springen en verschillende vormen vormen, zoals het wiel of de rij. Het wordt ook in Bolivia beoefend.

De meest representatieve dans in Argentinië is echter de tango, hoewel het ook inheems is in Uruguay. Het is niet afgeleid van een bepaalde stijl, maar wordt beïnvloed door verschillende stromingen. Het ontstond aan het einde van de XNUMXe eeuw onder de populaire en marginale klassen. Zijn choreografie is energiek en verleidelijk.

En Mexico markeert de Pompoen, die de cowboys van Baja California in de jaren vijftig ontwikkelden. Deelnemers raken de grond en trappen, waarbij ze de bewegingen van boerderijdieren nabootsen.

Bachata komt uit Dominicaanse Republiek. Het begon als marginale muziek in de jaren 60 en hoewel het aanvankelijk een soort bolero was, werd het beetje bij beetje anders. Het is uit de jaren 80 toen het populair werd en zich verspreidde naar andere landen zoals Ecuador.

De nationale dans van Brasil het is samba. Het wordt beoefend tijdens belangrijke feestdagen, zoals carnaval. Het vindt zijn oorsprong in Afrika, aangezien het in de XNUMXe eeuw door slaven werd geïntroduceerd. Het wordt gekenmerkt door sensuele bewegingen.

En Colombia we vonden cumbia, die begon in het Caribisch gebied. Het is een mix tussen inheemse, Afrikaanse en Spaanse cultuur. De naam komt van het Afrikaanse woord cumbe, wat 'feest' betekent. Het vertegenwoordigt de verkering van de man met de vrouw.

De laatste dans die populair werd, was de reggaeton of reggaeton. Het is gevormd in Panama y Puerto Rico aan het einde van de XNUMXe eeuw dankzij de Jamaicaanse gemeenschap. Het is in de loop van de tijd veranderd. Voordat ik reggaemuziek nam en een sociale klacht indiende. Momenteel wordt het beïnvloed door hiphop en het centrale thema is seks. Tot op de dag van vandaag geniet het internationale bekendheid.

Azië

China het is een land met een groot aantal etnische minderheden. Er zijn echter twee populaire dansen op het hele grondgebied, die worden uitgevoerd tijdens de Chinese nieuwjaarsvieringen.

Een van hen is de leeuwendans. Twee dansers worden geïntroduceerd in een leeuwenkostuum en voeren behendige en acrobatische bewegingen uit. Dit dier wordt verondersteld fortuin te trekken. De andere is de drakendans, waarin twaalf uitleggers het drakenkostuum vasthouden en het op en neer laten gaan.

Zoals we op de foto kunnen zien, is het drakenkostuum kleurrijk en van indrukwekkende afmetingen:

De Hebreeuwse cultuur kent verschillende dansen, die worden beoefend in Israël. Een daarvan is Samoth, een groepsdans. Deelnemers schudden elkaar de hand en vormen een cirkel. Je raakt ook de grond met je voeten en schopt jezelf.

Twee andere choreografieën zijn Zimer zolder y De wijzen en gekken, die is gebaseerd op een bijbelse passage. Deze joodse dansen zijn ideaal voor het lesgeven aan basisschoolkinderen omdat ze groepswerk aanmoedigen en andere culturen introduceren.

In de Arabische wereld benadrukt de buikdans, wiens officiële naam is Oosterse dans. Het wordt gespeeld door vrouwen. Het is ontstaan ​​in Egypte duizend jaar geleden. Het wordt gekenmerkt door de beweging van de heupen. Oorspronkelijk was het een cultus van vruchtbaarheid, zowel van de mens als van de aarde.

En Japan we hebben de gevonden Nihon buyou, een combinatie van dans en pantomime. De enige functie is om te entertainen, dus wordt het op het podium geoefend. Het wordt geïnterpreteerd door de geisha, meisjes gevormd om feesten en vergaderingen te vermaken.

De hindoeïstische cultuur bestaat uit acht traditionele dansen. Een daarvan is de bharatantyam, die is gemaakt ten zuiden van de India. Het wordt alleen gedanst en heeft grote technische moeilijkheden.

In de volgende video kun je een hindoe-vrouw zien die deze prachtige dans uitvoert:

Een andere is de Kathak, behorend tot het noorden van het land. Bij hen worden verhalen verteld door de beweging van de danseres, die snelle wendingen maakt. Het heeft bepaalde invloeden uit het Mongoolse rijk. Je kunt in dit artikel andere dansen van India leren kennen: Folkloristische en exotische dansen van India.

Afrika

Door de eeuwen heen Afrikaanse stammen ze hebben hun eigen cultuur en dansen ontwikkeld. Deze hebben meestal betrekking op de levensfasen en de natuur, zoals de overgang van jeugd naar volwassenheid of de seizoenen van het jaar.

En South Africa we vonden een moderne choreografie, genaamd gumboot o isicathlo. De mannen dragen regenlaarzen en slaan deze tegen de grond. Het is afgeleid van de tijd van apartheid, waarin arbeiders niet mochten spreken in de mijnen, dus communiceerden ze door middel van geluiden gemaakt met deze schoenen.

De dans van de jagers is vertegenwoordigd in Ivoorkust. Twee dansers zijn gekleed als jagers, terwijl een ander een antilopenkostuum draagt. Ze recreëren de jacht erop, waardoor het een zoömorfische dans wordt. Tegelijkertijd klinken drums, die zacht beginnen te spelen en in intensiteit toenemen.

De Maasai, die in leven Kenia y Tanzania, worden gekenmerkt door hun bekende dans. De mannen maken ongelooflijk grote sprongen, terwijl de rest zingen. Hoe hoger ze springen, het betekent dat ze in een betere fysieke conditie verkeren. Het is een ritueel om indruk te maken op vrouwen en om te kiezen met wie ze willen trouwen.

Op de volgende afbeeldingen kunnen we de Maasai-mannen dit ritueel zien uitvoeren:

https://www.youtube.com/watch?v=ZA4bAuAoEsU

En Ghana, The stam krobos vertegenwoordigt dans klama in een ritueel genaamd dipo, waarop de jongevrouwen zich voorbereiden op een seizoen. Met kleurrijke kleding en kettingen aan, gaan de meisjes vooruit door kleine stapjes te nemen en met hun hoofd naar beneden, terwijl ze bewegingen uitvoeren met hun handen en voeten.

Europa

En Roemenië we vonden de dans genaamd Alunelu, een woord dat "kleine hazelnoot" betekent. Om het te vertegenwoordigen, vormen de deelnemers rijen en kleine cirkels. Het is gemakkelijk voor te stellen, omdat het in het algemeen bestaat uit drie stappen naar links en drie naar rechts.

La Ramón dansen hoort bij België. Er worden twee lijnen gevormd: een van de vrouwen, die hun armen in de vorm van een kan staken. De andere, van mannen, die zich aan de schouders vastklampen. Beide partijen sloegen met hun voeten op de grond.

En Frankrijk we vinden talloze dansen. Een van hen is De Badoise, die wordt geïnterpreteerd in paren, die elkaar op de dijen slaan en in de handen klappen. Een andere is de oproep Dans van de herders.

Flamenco is een van de beroemdste dansen in de Spaanse wereld. Het is ontwikkeld in Spanje, meer bepaald in Andalusië, Extremadura en Murcia. Het wordt meestal toegeschreven aan de etnische zigeunergroep, hoewel het erop lijkt dat de oorsprong Moors is.

De Candil Het is ook een dans uit dit land, vooral prominent in Badajoz, Extremadura. Het wordt voornamelijk vertegenwoordigd door jongeren en heeft invloeden uit Portugal. Als je de rest wilt weten, raden we het volgende artikel aan: Typische dansen van Spanje: ontdek hun regionale dansen.

En Griekenland we vonden de oude dans Stous peer Kambous peer, wat betekent "In de verre vlakten." Deelnemers vormen een kring die handen schudt. Ook de sirtaki kwam uit een film uit 1964 genaamd Zorba de Griek. Deze choreografie ontleent bewegingen aan hasapiko, een traditionele Griekse dans.

De Ceili-dans van Ierland Het wordt uitgevoerd in een groep en wordt begeleid door regionale instrumenten zoals de Ierse trommel of de viool. De dansers gaan op hun tenen en soms dicteert een van hen de stappen.

La tarantella Het is een dans van Napolitaanse oorsprong typerend voor Italië. De oorsprong ervan komt uit de middeleeuwen en betekent 'vogelspin'. De boeren dachten dat wanneer een van deze insecten hen beet, ze moesten dansen of ze zouden sterven. Tegenwoordig is het gebruikelijk om haar zelfs op bruiloften te vertegenwoordigen.

En Casita Dinamarca we hebben gevonden De zeven sprongen, choreografie die in een cirkel wordt uitgevoerd, naar links en naar rechts springend. Het wordt meestal op Deense scholen onderwezen.

De Rusland markeert de trojka, een woord dat in het Spaans vertaalt als "team van drie." De dansers zijn een man en twee vrouwen, en ze imiteren de paarden die de koetsen trekken.

El jopak behoort tot de folklore van Oekraïne. Het komt van de term jopati, dat is "springen". In deze activiteit, uitgevoerd door mannen, worden sprongen en acrobatiek uitgevoerd. Het heeft invloeden van de training van de Kozakken, een soort leger uit de Middeleeuwen.

Dit artikel is 88 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: