Geschiedenis van de Goede Week Marinera

Het begin van de viering van de Heilige Week Marinera, dateren uit de XNUMXe eeuw in de maritieme wijken van de stad Valencia, toen vissers en matrozen die gehecht waren aan een christelijk gevoel geworteld in hun tradities, besloten om de viering van Christus 'passie openbaar te maken.

Passie, geloof en liefde voor religieuze tradities begonnen de prachtige processies die zich begonnen uit te breiden van de Cabañal-wijken via Grao naar de naburige gemeenschap Alboraya, waar het een grote populaire waarde begon te krijgen.

Voor de reiziger en de toerist die met heel zijn hart en ziel geniet van deze prachtige vieringen, adviseert Viajejet de muzikale processie die de belangrijkste monumenten bezoekt op Witte Donderdag, alleen begeleid door percussie van drums, daarom wordt het de Tamborada genoemd , vrolijk!

Dan is het op Goede Vrijdag best interessant en een zeer goede ervaring om de straten van Cabañal te bezoeken, vlakbij de haven waar de klassieke broers van de verschillende broederschappen worden gezien terwijl ze hun hoge vlokken in donkere jurken dragen vanwege de ziekte van Goede Vrijdag die de heilige begrafenis viert .

Om het gelukkigste uur af te sluiten, de parade van de Wederopstanding op zondag, een vrolijk en kleurrijk feest dat contrasteert met de helderheid van de zee in de havens van Valencia!

Verlaat de mobiele versie