België is een van de mooiste landen van Europa, want er zijn veel steden van grote schoonheid. In deze ranglijst laten we u de mooiste steden van het land zien, gerangschikt van minst tot meest. Wat is de mooiste stad van België?

15. Luik

Luik is een Belgische stad met ongeveer 193.000 inwoners. Het ligt in het oosten van het land en er wordt Frans gesproken. Hier stroomt de Maas met een totale lengte van 950 km.

Onder de verschillende attracties van de stad vallen het Paleis van de Prinsen-Bisschoppen, nu in gebruik als Paleis van Justitie, en de Kathedraal van San Pablo op.

14. Kortrijk

Kortrijk is gelegen in de regio Vlaanderen, vlakbij de grens met Frankrijk. In deze populatie is dat echter de officiële taal Nederlands. De meest populaire gebouwen zijn de Broeltorens uit de XNUMXe en XNUMXe eeuw en het gotische stadhuis uit de XNUMXe eeuw.

13. Bouillon

Bouillon in Wallonië staat bekend om zijn grote kasteel, dat bijna duizend jaar oud is. Deze is elke dag van het jaar te bezoeken, behalve op 25 december en 1 januari.

12. Mechelen

Mechelen ligt in Vlaanderen, 25 km van Antwerpen, en heeft ongeveer 800.000 inwoners. Een van de belangrijkste gebouwen is de kathedraal van San Rumoldo, die een toren heeft van bijna 100 meter hoog.

11. Doornik

Doornik is ook een stad vlakbij de Franse grens, in Wallonië. De kathedraal Notre-Dame en de burgerlijke klokkentoren zijn uitgeroepen tot werelderfgoed. Deze stad heeft meer dan 2.000 jaar geschiedenis.

10. Sint-Niklaas

Sint-Niklaas, of in het Spaans, Sinterklaas van Vlaanderen, heeft 70.000 inwoners. Hier is het grootste plein van België. In september wordt het International Balloon Festival gevierd o Vredesfeesten.

9. Ieper

Ieper ligt in de Westhoek in het noordwesten van België en heeft 35.000 inwoners. Daarin vinden we de Lakenhal, een groot gebouw uit de XNUMXe en XNUMXe eeuw dat na de aanslagen van de Eerste Wereldoorlog herbouwd moest worden.

8.durbuy

In Durbuy wordt Frans gesproken door de 11.000 inwoners. Deze stad van middeleeuwse oorsprong heeft nog steeds zijn historische gebouwen, zoals zijn kasteel, uit de 250e eeuw. Als je naar het Topiaria Park gaat, vind je meer dan XNUMX verschillende sculpturen.

7. Leuven

Een andere stad in Vlaanderen die het bezoeken waard is vanwege haar schoonheid is Leuven. Het stadhuis bevindt zich op de Plaza Mayor, die opvalt door zijn flamencostijl.

6. Mons

Op slechts 20 km van Frankrijk vinden we Mons, een stad waar ongeveer 65.000 mensen wonen. In de Grote markt We vinden het stadhuis in gotische stijl. Een van de meest relevante gebouwen is de collegiale kerk Sainte-Waudru, die werd gebouwd tussen de XNUMXe en XNUMXe eeuw.

5.Dinant

Deze stad is gebouwd langs de Maas, vandaar de naam de dochter van de Maas. In deze prachtige stad in Wallonië werd Adolphe Sax, de uitvinder van de saxofoon, geboren.

4. Brussel

Brussel is de hoofdstad van België en tevens de belangrijkste administratieve zetel van de Europese Unie. Er wonen ongeveer 1.200.000 mensen en het is de grootste stad van het land. Daarin, met name in het kasteel van Laken, woont de koning van België.

3. Antwerpen

Antwerpen, voorheen genaamd Antilichaam, is een van de mooiste steden van België. Het drukste gebied is de Plaza Mayor, waar we het stadhuis vinden. Daarin is er de oproep diamanten kwart, waar bedrijven die zich toeleggen op deze kostbare steen snel groeien.

2. Gent

Een typische en comfortabele manier om Gent te bezoeken is met de fiets, die door veel van zijn inwoners wordt gebruikt. Deze stad ligt tussen de Leie en de Schelde. Onder zijn constructies vinden we het kasteel van de graven van Vlaanderen, uit de XNUMXe eeuw.

1. Heksen

Brugge kunnen we beschouwen als de mooiste stad van België en daarom een ​​verplichte stop tijdens je bezoek aan België. Het historische centrum staat op de Werelderfgoedlijst. Vanwege de grachten en bruggen die het kruisen, staat het bekend als het Venetië van het noorden.

Zoals u kunt zien, zijn er veel mooie steden in België die het bekijken waard zijn, hoewel ze allemaal een bijzondere charme hebben.

Dit artikel is 72 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: