El metro de Wenen Het bestaat uit vijf lijnen die voornamelijk ondergronds opereren - met uitzondering van het centrale deel van lijn U6. Het heet "U-Bahn”En is te herkennen aan een blauw bord met een witte“ U ”. Het netwerk is verbonden met de S-Bahn, dat wil zeggen trams, bussen en spoorwegen. Ze gebruiken allemaal dezelfde kaartjes.

De 5 regels van metro zijn:

  • U1 (rode lijn): 14 haltes met 2 uitwisselingen met de S-Bahn (bus en tram) en 3 met buslijnen metro. Het duurt 18 minuten.
  • U2 (paarse lijn): 11 haltes met een overstap met de S-Bahn en 4 met lijnen van metro. Het duurt 15 minuten.
  • U3 (oranje lijn): 21 haltes met 4 knooppunten met de S-Bahn en 4 met andere lijnen van metro. Het duurt 25 minuten.
  • U4 (groene lijn): 20 haltes met 4 knooppunten met de S-Bahn en 6 met andere lijnen van metro. Het duurt 29 minuten.
  • U6 (bruine lijn): 24 haltes met 6 knooppunten met de S-Bahn en 3 met andere lijnen van metro. Het duurt 36 minuten.

De U-Bahn rijdt elke dag van 05:00 tot 00:20 uur. Treinen rijden overdag elke 5 minuten en 's middags elke 7 tot 8 minuten.

Er zijn verschillende opties voor biljetten. De prijs van de standaard is 1,80 euro. Hiermee kun je elke verbinding maken, maar binnen een gebied (bijvoorbeeld het centrum van Wenen). Om verwarring te voorkomen is het raadzaam om de biljetten middellange en lange termijn. Er zijn 24 uur (5,70 euro), 48 uur (10 euro), 72 uur (13,60 euro), wekelijks (14 euro), maandelijks (49,50 euro) en jaarlijks (458 euro en een foto van jou) . Ze zijn allemaal geldig voor elk type openbaar vervoer in Wenen.

De biljetten Ze kunnen worden gekocht in de automaten en ramen van de haltes (ze accepteren munten en bankbiljetten van 10 euro) en in tabakswinkels. Om het biljetten ze moeten in de stempelmachines bij de ingang van de metro worden gestoken. Tickets van een week tot meer hoeven niet te worden afgestempeld.

Dit artikel is 31 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: