Burano Het is een klein eiland van de Lagune van Venetië welke is gelegen in het noorden. Pas in 1923 maakte het deel uit van Venetië. Het is een eiland van vissers, erg populair vanwege de kleur van de huizen. Het is 45 minuten met de vaporetto van Venetië.

Het won aan belang vanaf de zestiende eeuw, met de artisanale uitwerking van rijk handgemaakt draadkant. Meisjes begonnen op 12-jarige leeftijd de kunst van het kantklossen te leren op de kantschool. Geschiedenis die we kunnen kennen in de Merletto Museum.

[gemiddelde id = 1037]

Maar tegenwoordig staat Burano bekend, meer dan om zijn duur gemaakte kant die nu uit het oosten komt, om de kleur van zijn huizen.

De huizen zijn geschilderd alsof het een schilderij is. Iedereen die de zijne wil schilderen, moet een uitdrukkelijk verzoek indienen bij het stadsbestuur om, zodra de oppervlakte van het huis is geanalyseerd, de te gebruiken kleur mee te delen. Niets is willekeurig.

Burano leeft bijna uitsluitend van het toerisme. Door de straten slenteren is als deelnemen aan een kunstwerk. Daarom is het een mekka geworden voor fotografen en kunstenaars. Ze benadrukken de Parochiekerk van San Martino, uit de 53e eeuw, met het schilderij "De kruisiging" van Tiepolo. Het heeft een zeer kromme XNUMXe-eeuwse campanile die XNUMX meter hoog is en zijn buurman, de Kapel van Santa Barbara.

Dit artikel is 10 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: