Mark, een van onze reizigers bezocht Sicilië en brengt ons dit toeristengids bestaande uit verschillende bestemmingen op het prachtige eiland. Dit gedeelte is gewijd aan Palermo. We hopen dat het een grote hulp zal zijn!

Op de volgende foto de Palatijnse kapel, een van de meest bezochte monumenten van heel Sicilië.

Onlangs gerenoveerd door de Würth Verzekeringsmaatschappij, met het idee van "Restituire the Palatine Chapel ai siciliani, there Italy ed al mondo intero."

Het houten cassetteplafond, met Byzantijnse mozaïeken uit de XNUMXe eeuw, de muren bedekt met marmer en de mozaïekvloeren die geometrische figuren vormen, vormen inderdaad een heel mooi decor dat bezoekers van over de hele wereld trekt. De mozaïeken tonen scènes uit het Oude Testament met een ongelooflijke precisie en behendigheid (sommige erg riskant, op plaatsen die een beetje moeilijk te zien zijn).

De stalactieten die het cassetteplafond vormen, zijn uniek in een christelijke kerk en het bekijken waard. Moslimkunstenaars werkten met het toepassen van onbekende technieken en meer typerend voor moskeeën. Het werd besteld door Ruggero II in 1132, zijnde de hofkapel. Het is een waar genoegen om op een van de banken te zitten en dit kunstwerk rustig te bewonderen.

De Palatijnse Kapel is geopend van maandag tot en met zaterdag van 8:15 uur tot 17:45 uur (laatste ticket uitgegeven om 17:00 uur). Op zon- en feestdagen van 8:15 uur tot 13:00 uur (Laatste toegang, om 12:15 uur). Van 9 uur tot 45 uur is de toegang tot de kapel niet toegestaan ​​als er religieuze functies zijn. Het bezoek in de kapel is niet begeleid.

Aan het einde van het bezoek aan de Palatijnse Kapel is de tweede verdieping (Royal Apartments…) toegankelijk via een prachtige roze marmeren trap.

Andere museumruimtes:

  • De Punische muur
  • Als je de muur verlaat, kom je een interessante boekwinkel tegen, die ik je aanraden te bezoeken.

  • Het Archeologisch Museum "Antonio Salinas".
  • Het klooster, waar het toegankelijk is. Binnen worden archeologische overblijfselen van de Etruskische, Griekse en Romeinse culturen tentoongesteld (en merkwaardig genoeg een stuk keramiek uit het Valenciaanse gebied van Paterna - Manises.)
    Het museum is een beetje moeilijk te vinden, zelfs als je erom vraagt. Ik vroeg het aan een groep politieagenten, in Via Maqueda, een paar meter van hun locatie, en ze wisten het niet. De drie verdiepingen met planken en vitrines bevinden zich in een klooster, de Olivella, gebouwd in de late 1866e en vroege XNUMXe eeuw. In XNUMX was de directeur Antonio Salinas, die het promootte en het de bijna definitieve uitstraling gaf (vandaar de huidige naam van het museum).

    De fonteinomgeving is een plek om te zitten en uit te rusten, om plezier te hebben. Voor toeristen is het een afleiding om de schildpadden in het water van de fontein te observeren en te fotograferen.

    Naast de vorige bron is er een kleine kamer met recente inrichtingen: een zeer interessante verzameling van 8 amforen, een krater teruggevonden bij kunsthandelaren en de overblijfselen van een wrak, gezonken als resultaat van een veldslag in 241 voor Christus. C.

    Openingstijden en ticketprijzen

    Bezoekuren
    Zaterdag en zondag van 8 uur tot 30 uur
    Van dinsdag tot en met zondag van 8 uur tot 30 uur en van 13 uur tot 30 uur.

    Voorgerechten
    Algemeen publiek: € 4,00
    Personen van 18 tot 25 jaar: € 2,00
    Inwoners van de provincie: € 1,00

    Bezienswaardigheden

  • Koninklijk Paleis (Paleis van de Noormannen).
  • Op de volgende foto de façade van het Koninklijk Paleis (Paleis van de Noormannen), met op de eerste verdieping de Palatijnse kapel en op de tweede verdieping de overblijfselen van de Punische muur (al eerder gezien).

    Dit paleis is gebouwd op Punische overblijfselen, op een Arabisch verdedigingsgebouw uit de 1.130e eeuw. En het is Ruggero II, die de bouw in het jaar 8 heeft besteld. Het bezoek aan het Palazzo dei Normanni kan worden gedaan tussen 15 en 17 uur, voor de prijs van € 15, inclusief bij de ingang, het bezoek aan de Palatijnse kapel, de koninklijke appartementen, de koningskamer Ruggero en de Punische muur.

    Op de 2e verdieping is er een hal van het Siciliaanse parlement.

    Ook in hetzelfde gebouw, vlakbij de ingang van de Punische muur, is er een ruimte gewijd aan tijdelijke tentoonstellingen, met name de Luca di Montalbo-kamer, die we hier opnemen omdat bij het kopen van de ingang van het Paleis van de Noormannen, inclusief de Palatijnse kapel en de appartementen Echt (tegen de prijs van € 8:50, zoals we al zeiden), dwingen ze je praktisch om het kaartje voor de "Mostrasul ¿Transisionismo?" De expressieve kracht van materie, met medewerking van de kunstenaars Barbará Bou chet en María Mantegna.

    De prijs van een kaartje: € 1,50 (wordt tegelijk met het kaartje voor de Palatijnse Kapel verkocht).

  • Pretoria-plein.
  • Zo genoemd, omdat het Praetorium, het Stedelijk Paleis, het Stadhuis daar zijn gevestigd. Als we een figuurlijk kruis zouden maken, met een horizontale as die ging van het Garibaldi Theater, in de Plaza Ruggero Séptimo en met een verticale as, in wiens bovenste deel de Nieuwe Deur zou zijn en in het onderste deel de Vrolijke Deur en de Haven (zeer volgende) in het centrum van alles, van het monumentale, artistieke en bezoekbare Palermo, zou de Plaza Pretoria zijn, met zijn fontein. (Hierover zullen we met de namen van de straten en lanen ruimer spreken in: Tour en mening). De fontein heeft veel geschiedenis, hij kreeg de opdracht om te worden gebouwd in 1.555 en de bestemming was op geen enkele manier degene die hij nu heeft. Het was bestemd voor een statige villa in Florence. Maar met 1.575 is het op het huidige punt. En omgeven door wat? Welnu, van kerken, inclusief de dichtstbijzijnde, zou de lijst vrij lang zijn. En hij leed aan allerlei aanvallen, waaronder amputaties van de mannelijke geslachtsorganen. (Ze zeggen dat ze werden geproduceerd door de nonnen van naburige kloosters) en in de volksmond staat het bekend als de Fuente de las Vergüenzas. Het is het werk van de Florentijnse kunstenaar Fco Camilliani. Wordt momenteel gerestaureerd (sinds 1998).

  • De vier hoeken
  • Quattro Canti, vier hoeken, in Plaza Villena, aan de samenvloeiing van de twee belangrijkste verkeersaders van de stad (Vittorio Emanuele en Maqueda), heel dichtbij, 'vastgelijmd' aan Plaza Pretoria, met zijn fontein en wat erin werd gezegd gescheiden in termen van zijn belangrijke geografische locatie.

    Hier op dit kruispunt, in het historische en barokke centrum van de stad, het probleem van verkeer en lawaai ... De beste, te beschermen.

    Vier hoeken, vier gebouwen, vier fonteinen, laten we zeggen in het onderste gedeelte, van elk van de gebouwen, gewijd aan en vertegenwoordigen de vier seizoenen van het jaar. Vier beelden van Spaanse koningen, in de nissen van de eerste verdieping. Specifiek: Carlos V, Felipe II, Felipe III en Felipe IV, (daarom konden sommigen op dit plein de materialisatie van de Spaanse bezetting tijdens zijn bewind zien.) En tenslotte, in de nissen op de tweede en laatste verdieping, de standbeelden van de heiligen van de stad, in het bijzonder: Santa Cristina, Santa Ninfa, Santa Oliva en Santa Águeda.

    En ook de twee zo vaak genoemde wegen (via Maqueda en via Corso Vittorio Emanuele), die op hun kruispunt vier wijken vormen: Koninklijk Paleis, Oreto, Catellammare en Mezzomonreale.

    En in de Four Corners hebben de kolommen drie Griekse architectonische orden: Ionisch, Dorisch en Corinthisch.

    Om de foto's van de twee resterende gebouwen te zien, kunt u het volgende bezoeken fotogalerij.

  • Gelukkige deur
  • Op de volgende foto (en ook in een latere waar hij vanaf de zee te zien is ...), de Happy Door, de deur van geluk ... Ze zeggen dat de aristocratie, die met paardenkoets reisde, hier hun koetsier opdracht gaf om de Er werden autolampen en maskers aangeboden, aangezien ze hun geliefden kwamen ontmoeten, op zoek naar anonimiteit en discretie. Een andere versie is dat het werd besteld door een onderkoning van Napels en dat hij de naam van zijn vrouw, Felice, op de deur zette. Vreemd genoeg was deze onderkoning ook beroemd in de stad vanwege zijn ontrouw en voortdurende affaires.
    Tegenwoordig is het, omdat het aan het einde van de Vía Corso Vittorio Emanuele, naast de zee ligt, een zeer populaire plek voor de inwoners van Palermo. Met uitzicht op zee, aan de rechterkant, is er een aangelegde plek die zeer bezocht wordt door gezinnen. De Via Foro Italico Umberto I naar San Erasmo (in natuurlijke plaatsen is er een foto). En ook, kijkend naar de zee, naar links, in de andere richting, de Haven. Vreemd genoeg hoorden we in dit gebied de meeste sirenes (van politie en brandweerlieden) en kwamen verkeersongevallen het meest voor. (We zullen hier later over praten).

  • Nieuwe poort
  • Gelegen aan het ene uiteinde van de stad, met name aan het einde van de Via Vittorio Emanuele, langs de Four Corners, de kathedraal (aan de rechterkant) en het Koninklijk Paleis (aan de linkerkant). Het is een ruimte, eenmaal voorbij de deur, als duidelijker en op een andere manier ingeademd. Er zijn kleine bars en cafés, met hun terrassen en het is raadzaam om even te gaan zitten en te ontspannen, na de barok en de stewardess van het bezoek.

    Het kreeg de opdracht om te worden gebouwd om een ​​overwinning voor de Spaanse koning Carlos V te vieren. En ze zeggen dat het erin zat, naar zijn mening over de stad in 1535.

    Via Vittorio Emanuele en door deze poort, de nieuwe, bereik je Monreal, waar je een meesterwerk van Normandische Arabische kunst kunt bewonderen, de koepel, die ook een klooster, het koninklijk paleis, het aartsbisschoppelijk paleis en het seminarie omvat van Monaguillos.

  • Ook anonieme plaatsen
  • Iets dat je aandacht trekt, op een voorbijgaande plek. Lopend in de richting van de haven, bevinden we ons op een vrij drukke weg, waar ik geen commentaar op ga geven, maar die mijn aandacht trok.

    Palermo is de stad van contrasten, naast grote wegen, met weelderige paleizen en aristocratische herenhuizen, zodra je een zijstraat inrijdt, merk je dat je met verval, vuil en puur levensonderhoud bent ... Je vraagt ​​je af of de plaats bewoond is, je je repareert een beetje en denkt van wel.

    In het verleden, toen de Dolce Vita, de adel rijkdom, bezit en titels vergaarde, terwijl de lagere klasse het echt slecht had.

    Er zijn ook wijken in de stad waar overblijfselen van de Tweede Wereldoorlog zijn achtergebleven, waarvan ze de verwoestingen nog niet hebben hersteld.

    Religieuze ruimtes

  • Catedral
  • Gezien zijn grootsheid heeft het in zijn lange geschiedenis een reeks modificaties en veranderingen ondergaan: Gebouwd in 1184 door aartsbisschop G. Offamilio, omdat hij wilde dat geen ander gebouw het overschaduwde en ingewijd in 1185. In de XNUMXe eeuw werd de façade voltooid; het interieur lijkt erg op het huidige, het is uit de XNUMXe eeuw. De toren is ook uit die tijd. Als we naar de vorige foto kijken, is de buitenkant indrukwekkend en enorm groot, de binnenkant, gemaakt van marmer, is iets anders, niets waard om te benadrukken. Het bewaakt de graven van de Normandische koningen, onderkoningen van Sicilië en de keizers van de familie Hohenstaufen. Markering van het graf van Constanza de Aragón (met zijn kroon van goud en edelstenen).

    De toegang is gratis en de openingstijden zijn als volgt:
    Maandag t / m zaterdag van 7 uur tot 00 uur
    Zon- en feestdagen van 8 uur tot 00 uur en van 13 uur tot 30 uur
    Om binnen te komen om zijn schat te zien, moet je betalen: € 2,00

    Hierin meer foto's en informatie van de kathedraal fotogalerij.

  • Maria de la Catena
  • Zeer dicht bij de plaats waar de zondagsmarkt is geïnstalleerd (zie hieronder); ook heeft het een prachtig uitzicht op de haven. Vanwege de nabijheid ervan en het feit dat er in zijn tijd een ketting was die diende als een scheiding tussen de haven en de baai. Werk van de kunstenaar M. Carnalivari.

    Open voor het publiek tijdens de normale uren van religieuze eredienst.

  • Santo Domingo
  • Nabij de weg Rome en dicht bij moderne commerciële instellingen en waar de Vucciria-markt begint.

    Van maandag tot en met vrijdag is het geopend van 8 uur tot het einde van de mis om 00 uur. En in het weekend van 12 tot 00 uur en van 8 tot 00 uur. Het klooster verdient het om bezocht te worden, het is erg mooi.

  • De Martorana
  • De toren (zie volgende foto) met verticale raamstijlen werd gebouwd in 1143, in opdracht van Jorge de Antioquia. Pas in de XNUMXe eeuw waren de barokke zijde en de gevel klaar.

    Aan het begin van de XIII eeuw werd de Griekse eredienst verricht; in 1433 schonk Alfonso de Aragón het aan een heel dichtbij christelijk klooster en tegenwoordig wordt orthodoxe eredienst gevierd. (Het is de favoriete plek voor stellen in Palermo om te trouwen volgens deze rite. Ik had de gelegenheid om getuige te zijn van een bruiloft, die viel samen met mijn bezoek aan de kerk en ik bleef).

    Bezoekuren om de Martorana te zien zijn van 8 uur tot 30 uur en van 13 uur tot 00 uur. Op zon- en feestdagen, van 15 uur tot 30 uur, met mis om 17 uur. Het is de moeite waard om een ​​donatie te gaan doen waarvoor ze u vragen binnen te komen.
    De mozaïeken in de koepel zijn uitzonderlijk en verdienen het om rustig te worden bekeken, op een bankje te zitten en erover na te denken. Een mozaïek valt op waar koning Ruggero II wordt voorgesteld, gekleed in zijn beste kleren, gekroond door Christus als de stichter van zijn kerk.

  • San Francisco de Asis
  • Harmonieuze en prachtige 1277e-eeuwse kerk, voltooid in XNUMX, met de XNUMXe-eeuwse façade, zoals weergegeven op de onderstaande foto, waar het artistieke roosvenster (onlangs gerestaureerd) opvalt.

    De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 10 uur tot 00 uur en in het weekend en op feestdagen van 17 uur tot 30 uur. Binnen in de kerk is het de moeite waard om de voorstelling van de acht deugden te benadrukken, in beelden van G. Serpotta.

  • Sint-Jan van de kluizenaars
  • Als je het Paleis van de Noormannen verlaat en terugkeert naar het centrum van de stad, vind je deze kerk en het bord op de volgende foto. Een kleine aalmoes, als kaartje om een ​​prachtig uitzicht vanaf de klokkentoren te zien en zelfs te zitten en te mediteren (ik herinner me de uitdrukking en houding van een Japanse dame die een goede tijd in die houding doorbracht). Ze bieden je een helm die je in eerste instantie mist, maar die erg handig is in de lift, gezien zijn smalheid, maar vooral tijdens de afdaling. Ik heb de "hobbels" niet geteld. Het is gebouwd in het jaar 1132.

    Als je het uitzicht vanaf de top van de klokkentoren wilt zien, kan dat bezoek de galerie. Hier zie je de vijf roodachtige koepels, de kathedraal, het koninklijk paleis en een prachtig uitzicht op de daken van Palermo.

    De openingstijden zijn als volgt: maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 00 uur en feestdagen van 19 uur tot 00 uur.

  • San Cataldo
  • Heel dicht bij de kerk naar een andere Normandische kerk (waarover we al spraken: La Martorana), vol met rode kruisen. Ik vraag het meisje bij de deur naar dat kruis. Hij vertelt me ​​dat het overeenkomt met de Koninklijke Orde van Ridders van het Heilig Graf van Jeruzalem. Op de genummerde vermelding verscheen ook dat kruis, maar niet de prijs; Voorgestelde donatie: € 1,50. Goed ingezet.
    In "a span of land" zijn de Plaza Pretoria, met zijn fontein, de Martorana en San Cataldo.

    De openingstijden, van maandag tot en met zaterdag, zijn van 9 uur tot 00 uur en van 14 uur tot 00 uur.
    Als je de foto wilt zien van het kruis dat het altaar voorzit, kun je de Fotogalerij van San Cataldo. (En als je goed kijkt, zie je onder het kruis het schild van de Ridders van het Heilig Graf. De Kerk is de zetel van de Orde.)

    Theaters

  • Theater Politeama Garibaldi
  • Op de foto, de Garibaldi Politeama, ontworpen door architect GD Al meyda in 1866, in een neoklassieke vorm en gebogen omhulsel, bekroond door ruiters te paard.

    Dit zou een ander einde zijn van mijn theoretische kruisvormige tour. De Nieuwe Poort, de Happy Gate, het Centraal Station en het Garibaldi Theater, waar ik mijn rondreis door de stad begon. In het midden van dat kruis: Plaza Villena, met de Four Corners en de Fontana Pretoria. Op de volgende foto de voorkant van het Bellini Theater, (nu een restaurant).

  • Maximaal theater
  • Het is te bezoeken van dinsdag tot en met zondag van 10 uur tot 00 uur.

    Als in het vorige theater (de Garibaldi) de bronzen ruiters opvielen, vallen hier hun leeuwen aan de zijkanten op, alsof ze hun bewakers waren.
    Op de volgende foto een poster voor een Teatro de Pupi Siciliano (Handschoen en poppentheater: Pupis). Ook van silhouetten.

    Markten

  • Vucciria-markt
  • Waarschijnlijk de meest innemende en koninklijke markt van Palermo. Alles wat je maar kunt bedenken, van de Palermo van altijd. Van brillen op sterkte tot rubberen tampons van de Gestapo. Allemaal gebruikt.
    Zoals we al zeiden, begint het bij de kerk van San Domingo (in de Plaza de Sto. Domingo) en strekt zich uit door de aangrenzende steegjes.
    Ik bezocht deze markt samen met drie jonge Italiaanse studenten Spaans (een van hen was daar “opgegroeid” en haar vader heeft een schoenenwinkel); Ik herinner me zijn uitdrukking toen hij me zei: heel, heel voorzichtig met de rugzak. En zijn gebaar voor mij om het op mijn borst te leggen en niet op mijn rug. De waarheid is dat het een vrij rustige plek leek, koopwaarstalletjes die de straat overspoelden, mensen van alle leeftijden die een paar biertjes dronken op de terrassen van de bars ... Maar ja, de rugzak ging door ...

    Echt een aanrader. Behalve vlees, vis, allerlei soorten sandwiches, soepen en zoetigheden, zijn er curieuze overblijfselen van het gebied. Het schema kon ik niet zeggen, en ik heb het ook niet gevraagd.

  • Zondagmarkt
  • De Palermo-route, met verschillende objecten, voor degenen die dit soort omgeving graag bezoeken.
    Op de volgende foto zien we een "post" van de Rastro.

    Natuurlijke landschappen

  • Botanische tuin
  • Een van de wandelingen van de Botanische Tuin van Palermo.

    De verantwoordelijken van de Plantentuin vertellen u met voldoening dat het een voor het publiek toegankelijke instelling is die hiërarchisch afhangt van de universiteit. De tuin vertegenwoordigt de belangrijkste educatieve en wetenschappelijke structuur van het Departement Botanische Wetenschappen en is ook de oorsprong van de ontwikkeling van de plantkunde sinds 1795, de datum van de inauguratie van de Tuin.
    De oorsprong van de tuin dateert uit 1779, de datum waarop de Academie voor Koninklijke Studies werd opgericht in Palermo, wat overeenkomt met wat de universiteit nu is. Hij bestudeert medicinale planten vooral diepgaand, zowel in hun pedagogische als praktische aspecten. Het is ook de moeite waard om de belangrijke verzameling zaden en fruit op te merken.
    Zeer aangenaam om te bezoeken voor plantenliefhebbers, met een schema van 9 uur tot 00 uur (van april tot oktober) en van 20 uur tot 00 uur (van november tot maart). Deze uren zijn van maandag tot en met zaterdag. En op zondag het hele jaar door van 9 tot 00 uur. De ticketprijs is € 17

  • Villa Julia
  • Nog een belangrijke groene ruimte in de stad en naast de Botanische Tuin. Het vormt een speels gebied voor de inwoners van de stad, waar allerlei feesten en zelfs congressen van politieke partijen worden gehouden, want “... alle planten die ik gewend was te zien, gevangen in grote potten, leven mooi en vrij, onder de vrije hemel ”. Dit is wat Goethe in 1787 schreef in zijn Reis naar Italië en refereerde aan de fysieke ruimte, bestaande uit de Botanische Tuin en Villa Julia, zo genoemd omdat het werd opgedragen door onderkoning Nicolò Palma, ter ere van zijn vrouw Giulia.

  • De haven en aangrenzende gebieden
  • Als we de weg Corso Vittorio Emanuele afdalen (waarover we zo vaak hebben gesproken), de kerk van S.Maria de Catena opzij laten en door Porta Felice passeren en een beetje naar rechts draaien (in de richting van onze mars ), vind je jezelf een perfecte plek om te zitten en met alle rust van de wereld een cappuccino te drinken en de lokale kranten te doorbladeren.

    Recht tegenover ligt de Tyrreense Zee, waar Carthagers, Feniciërs (vandaar de naam komt van: Panormos, wat haven betekent), Arabieren (er waren zoveel constructies die werden gebouwd, dat een reiziger Palermo de tweede Medina kwam noemen) ), Noormannen en Spaans. Ik draai naar rechts en verlaat de zee aan mijn linkerhand. De plek nodigt me uit om wat meer te ontspannen en uit te rusten, ongeacht het weer. De promenade is omzoomd met banken versierd met veelkleurige stippen. Sommigen van hen hebben zelfs een soort kussen, dat uitnodigt om nog meer achterover te leunen en uit te rusten. De waarheid is dat alles hier kalm is.

    Ik volg de wandeling en ga richting La Cala en de haven. Ik loop naar het noorden, langs de zee en laat Porta Felice en de kerk van S. María de Catena aan mijn linkerhand achter. Het is de mening die op de volgende foto verschijnt. U kunt de aangemeerde boten en Monte Pellegrino verder op de achtergrond zien. Hier is het panorama al anders. Auto's rijden met een zeer hoge snelheid. De piepjes van hetzelfde, de sirenes van de ambulances zijn frequenter, zelfs dan in de Cuatro Esquinas, het centrum van het historische en barokke Palermo. Hier was ik getuige van twee verkeersongelukken (een flinke botsing tussen twee auto's en ook tussen een auto en een bromfiets). Hier, naast het beangstigen van het verkeer, als je een beetje het havengebied ingaat, bestaan ​​moderne constructies met een twijfelachtige smaak naast oude en populaire constructies, die nog steeds de schade en gevolgen van de laatste oorlog zichtbaar maken.

    Hoe er te komen ... en hoe u zich verplaatst

    Ik arriveerde op de derde dag van mijn verblijf op Sicilië. Het kwam uit Trapani. Je gaat naar het mooie treinstation en vraagt ​​naar het treinschema om naar Palermo te gaan. En ze vertellen je dat een deel met de bus (naar Piraineto) en de rest met de trein, naar Palermo. Je zit in de kleine stationsbar, er vindt een gezellige bijeenkomst plaats aan de tafels ernaast en ze moedigen je aan om dichterbij te komen. De persoon die de leiding heeft over het pand is erg vriendelijk. Spoorwegmedewerkers komen, andere reizigers… Tot vertrek. Het kaartje, een "biglieto a fasce chilome triche" van 200 km. Het kost € 10,10. De reis, een merkwaardige kleine tour: Las Salinas de Trapani (met zijn molen), Masala, Alcamo, Cinisi (waar een heel mooie zonsondergang plaatsvindt), Villagrazia de Casini,… en Piraineto.

    Aangezien de aankomst in Palermo, op het Centraal Station, nabij was, maakte een opmerking dat de mensen die samen de reis van Trapani hadden gemaakt, me maakten dat ik heel voorzichtig was met mijn rugzak en zakken, aangezien diefstallen en schokken er vaak voorkomen. Nou, het leek me een redelijk schoon treinstation, met een bagagedepot en een aantal functionele kaartautomaten, met de mogelijkheid om het hele proces in het Spaans te doen. Nou, in deze sectie. Ik was een beetje moe van de lange reis en ik besluit een taxi te nemen. Ik vertel hem: In Baia del Corrallo, waar ik mijn accommodatie had geboekt, praat de taxichauffeur met andere collega's die bij dezelfde halte waren, vlakbij het station en zegt: “35 euro”. Ook. De waarheid is dat de ervaring nieuwsgierig is, waarom? Nou, vanwege de snelheid die het kon bereiken, omdat het voorbijgangers ontweken op de oversteekplaatsen voor voetgangers; omdat de verkeerslichten en de "stops" indicatief waren en ... omdat hij de radio aan had (Inter speelde, waarvan hij een "fan" was), klonk het taxistation behoorlijk luid en hij praatte luid aan de mobiele telefoon . En hij legde me de incidenten van de drie uit. Welnu, aan het einde van de reis gaf hij me een brochure, met een "Benvenuti a Palermo", waarin hij de mogelijkheid bood om per taxi een rondrit door de stad te maken, met een duur van ongeveer 3 uur en een prijs van € 120,00. En het gaf ook de mogelijkheid aan om het per paardenkoets te doen, met een prijs van € 80 en een duur van 1 uur. Als u gebruik maakt van de taxiservice, is het raadzaam om vooraf te onderhandelen over de prijs die u voor de reis moet betalen. Taxi's worden meestal aan hun haltes (naast de belangrijkste monumenten) of per telefoon genomen. De bussen zijn praktisch en rijden over de hoofdwegen door gereserveerde plaatsen waar vaak bromfietsen en auto's komen. De prijs van elk ticket is € 0,85 en wordt gekocht bij de “tabacheries”. Het is 90 minuten geldig vanaf het instappen in de bus, vanaf de eerste validatie. Het heeft een sanctie van € 52,00 "per biglietto non convalidato". Ook verkopen ze kaartjes voor een hele dag.

    Accommodatie

    Voor een bepaald nummer van mij verbleef ik in de Baia del Corrallo (12 km van de haven van Palermo). In die tijd waren dat de lokale festivals ter ere van San Cosme en San Damián. De plaats is erg mooi en het is stil.

    Een anekdote van een persoon die ik ken, die in Baia de Corrallo woont. Hij ging van Erasmus naar Valencia, het jaar dat Italië het wereldkampioenschap voetbal won. En hij vertelde me dat de twee keren dat hij het meest in zijn leven huilde er waren. De eerste, toen hij arriveerde, omdat hij op geen enkele manier wilde blijven en de tweede, toen het tijd was om terug te keren, omdat hij niet wilde terugkeren.
    Waar te slapen ?. Palermo telt meer dan zeventig hotels, die samen met jeugdherbergen, studentenresidenties (die hun gratis plaatsen aanbieden als ze op vakantie zijn) en privéwoningen, die je min of meer aangepaste en gezellige kamers aanbieden, ze hebben een flink aantal bedden. Hoe te kiezen? We kunnen het gebied verlaten. Of beter, waar je niet moet blijven. We zouden het gebied van het treinstation, de haven en die naast de Vucciria-markt kunnen elimineren. En aan te raden, omdat de gebieden in de buurt van monumenten zijn, zoals het Teatro Máximo en Cuatro Esquinas. Dus wat je ook wilt bezoeken, je hebt het een stap verwijderd. Op internet en / of in gedrukte handleidingen (er zijn er meerdere die je uitgebreide informatie geven) vind ik het een gemakkelijke taak.

    tour Desk

    Er zijn een aantal toeristische informatieplaatsen, verspreid over de stad, op punten zoals Parliament Square (vlakbij het Paleis van de Noormannen), Bellini Square (vlakbij de kerk van S. Cataldo en de Fontana Pretoria), de Centraal Station, via Cavour (naast het Massimo Theater), Haven (Vía del Mare, op de Piave Pier), R. Settimo Square (naast het Politeama Garibaldi Theater). Ook in Sferracavallo (Via Torretta). De openingstijden voor het publiek zijn als volgt: van 9 uur tot 00 uur en van 13 uur tot 00 uur, maandag t / m zaterdag.

    We voegen een kaart van de stad Palermo toe. En laten we proberen er bovenaan de kathedraal, San Juan de los Ermitaños, het Paleis van de Noormannen en de Nieuwe Poort in te plaatsen. In de onderste, de kerk van S. María de Catena, Puerta Feliz en La Cala. Aan de linkerkant het Centraal Station en aan de overkant, aan de rechterkant van dat denkbeeldige kruis, het Politeama Garibaldi Theater.

    In die ruimte die we hebben gecreëerd, kan worden gezegd dat er alle interesses zijn waarover we hebben gesproken. En in het centrum de Cuatro Esquinas, met de vier wijken waarin de stad is opgedeeld.

    Tours en mening:

    Mijn interessegebied was het bezoeken van de monumentale en artistieke wijken van de stad Palermo. Ik had voor mijn aankomst van mij "ontworpen", wat ik wilde overwegen. Arabisch - Normandische monumenten zoals: Paleis van de Noormannen, Palatijnse Kapel, Kathedraal, etc. Ook een gotisch-renaissancistische route, met de Fontana Pretoria en de kerk van San Francisco de Asís, en tot slot een barokke route, met de Plaza Villena (Cuatro Esquinas), de kerk van S. Cataldo, de kerk van S. Juan van de Hermits en de Martorana. En met de bovengenoemde wegassen, Corso Vittorio Emanuele en Vías R. Settimo, Maqueda (en de parallel lopende Vía Roma, met moderne commerciële vestigingen). Dit zijn minstens vijf dagen van bezoek en zitten om te eten, een biertje of een cappuccino te drinken, op plaatsen waar je de stad voor je voorbij kunt zien gaan en het chaotische verkeer kunt observeren, mensen die de oversteekplaatsen passeren, de nul respect van de automobilist of automobilist voor de voetganger. Ik ging niet naar Monreale, relatief dicht bij het stadscentrum (een stadsbus kan je dichterbij brengen). Misschien is het de moeite waard om nog een keer terug te gaan. Tijdens mijn verblijf heb ik genoten van twee bezoeken aan de Palatijnse kapel. Een andere plek voor degenen die van archeologie houden (mijn geval) is om het Archeologisch Museum te bezoeken en er een hele ochtend aan te besteden en dan op een nabijgelegen terras te zitten en het overvloedige materiaal te bekijken dat de mensen van de museumreceptie me zo vriendelijk ter beschikking stellen. Bezoek ook de Martorana twee keer ... Rondlopen in de baai en de haven, met hun etablissementen een beetje anders dan het stadscentrum, is afgeleid. Ook heb ik me goed geamuseerd met een aangename temperatuur en heb ik heerlijk van de zon kunnen genieten. Ik kwam langs en werd verliefd op de stad Palermo en haar mensen ...
    Palermo is de hoofdstad van Sicilië en in 1787 schreef JW Goethe: "Italië zonder Sicilië produceert geen beeld in de ziel, hier is de sleutel tot alles."
    Op de voorlaatste dag van de reis ging ik naar het eiland Ustica (zie volgende en laatste aflevering van de Reisgids voor Sicilië). En hij moest Sicilië verlaten en naar huis gaan. Met Terravision (www.terravision.eu), een busmaatschappij, met een stop op de Plaza de la Estación de Ferrocarril, op de hoek van de Via Roma, vertrokken ze naar de luchthaven Birgi (vlakbij Trapani, zoals ik al zei). Een exclusieve service voor bedrijfspassagiers Ryanair. Om naar de luchthaven te worden gebracht, vroegen ze u, naast het ticket (voor de prijs van € 12,00 de reis Palermo - Birgi Airport) instapkaart.
    En dus, zonder verder ongeluk, de terugkeer, na een aantal onvergetelijke dagen te hebben doorgebracht en terug te willen keren. Met een vraag: hoeveel heb ik nog te zien?

    Dit artikel is 35 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: