La Christ Church Cathedral en Dublin Het is de oudste van de twee middeleeuwse kathedralen in de stad. Het was de zetel van de aartsbisschop van Dublin (nu onderdeel van de Church of Ireland, Anglicaans) sinds de middeleeuwen en toegewijd aan de Drie-eenheid.

Christ Church Cathedral

Het werd in 1038 gebouwd door King Sigtrygg Silkbeard, Viking King of Dublin. Het was een van de weinige christelijke kerken die binnen de stadsmuren werd gebouwd. Later zou het worden gerestaureerd door de Noormannen en later door de Engelsen, die er Victoriaanse lijnen aan toevoegden. Dit heeft de hele historische erfenis van Ierland in architectuur nagelaten.

Interieur van de Christ Church Cathedral

Afgezien van deze salade van stijlen, biedt de kathedraal een interessante crypte, de grootste van allemaal Ierland. Binnen in de crypte zie je verschillende historische objecten. Ook opmerkelijk in deze kerk zijn de klokken, aangezien er minstens één bewaard is gebleven sinds de XNUMXe eeuw.Er is ook een tentoonstelling van de schatten van de kathedraal, waaronder een gouden plaquette geschonken door Willem III in 1697.

De toegangsprijs is 6 euro voor volwassenen, 4 voor gepensioneerden en 3 voor studenten. Voor 3 euro extra kun je audiogidsen krijgen. Van september tot mei is de kathedraal geopend van 09 tot 45 uur. Op zondag is het geopend van 16 tot 15 uur. Tussen juni en augustus sluit het op maandag, dinsdag en vrijdag om 12 uur.

Crypte van Christ Church

Om daar te komen moet u de Bus 54, 50, 50A, 56A, 77, 77 of 77B. Ter referentie: het bevindt zich achter het stadhuis, op 5 minuten lopen van Trinity College in de richting van Christchurch.