La St. Vitus Kathedraal en Praga Het domineert al 600 jaar het landschap van de stad. Het is de belangrijkste en grootste kerk in de Tsjechische Republiek. Het was de zetel van de aartsbisschop en de plaats waar koningen, prinsen en keizers van Bohemen zijn gekroond en begraven. Het is een van de beste en relatief recente voorbeelden van gotische architectuur.

De geschiedenis van St. Vitus Kathedraal het is zo oud als de stad zelf. Oorspronkelijk was het gewoon een stenen basiliek, maar dankzij de inspanningen van de koningen van Praag om van bisdom naar aartsbisdom te promoveren, werd besloten om deze te bouwen. Catedral monumentaal. Het werk begon in 1344 en werd pas in 1929 voltooid. De vertragingen waren te wijten aan plunderingen, oorlogen, een brand en een gebrek aan budget. De oorspronkelijke architecten lieten zich inspireren door de Duitse gotiek, maar elke koning die kwam regeren, voegde iets van de stijl van die tijd toe.

Het westelijke deel van de Catedral Het is de officiële ingang. Het is het meest recente deel, gebouwd tussen de 82e en 96,5e eeuw. Het kenmerkt zich door zijn twee torens van XNUMX meter hoog en een roosvenster. Het zuidelijke deel wordt gekenmerkt door zijn renaissanceklok met barokke en gotische lijnen. Het meet XNUMX meter. Binnenin is "Zikmun", de grootste bel van het land. Rechts van de toren is de oude ingang van de Catedral genaamd de "Gouden portaal”. Het wordt gekenmerkt door een mozaïek - gemaakt van Boheems glas - van 82 vierkante meter in het bovenste gedeelte dat de dag van het Laatste Oordeel laat zien. Door die deur kwamen de koningen binnen en kwamen ze binnen voor de kroningsceremonie.

Het interieur van de St. Vitus Kathedraal Het bestaat uit een middenschip met smalle gangen met kapellen verlicht door gekleurde ramen en een transept in het noordelijke deel. De heiligste plaats in de Catedral is Kapel van St. Wenceslas waarin de kroningsjuwelen worden bewaard. De muren van de kapel zijn in het onderste gedeelte bekleed met fresco's en halfedelstenen uit de tijd van Karel IV. Een ander hoogtepunt is het mausoleum en de koninklijke graven. Het mausoleum staat voor het hoofdaltaar van de kathedraal. Daar liggen de overblijfselen van de Boheemse koningen Ferdinand van Oostenrijk en Maximiliaan II van het Heilige Roomse Rijk. In de koninklijke crypte is onder meer Carlos IV, Ladislao, Wenceslao IV.

Van november tot februari zijn de openingstijden van 09:00 tot 16:00 uur (zondag open om 12:00 uur). Van maart tot oktober sluiten ze elke dag om 17 uur. Gratis toegang. De klokkentoren is alleen geopend op dagen met mooi weer.

U kunt bij de Catedral de trams 22 en 23 naar de halte Prazky harad.

Afbeeldingen van de Sint-Vituskathedraal

[gemiddelde id = 1030]

Dit artikel is 38 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: