El chupinazo de San Fermin wordt gelanceerd vanaf het balkon van het stadhuis van Pamplona elke middag op 6 juli. Met hem het begin van de festiviteiten van San Fermin voor een enorm publiek in de Stadhuisplein.

Deze traditie is relatief recent. Hoewel raketten aan de vooravond van werden gelanceerd San Fermin, deze hadden geen grote relevantie. In 1941 werd het evenement plechtig en officieel, toen het de burgemeester zelf was - geadviseerd door zijn locoburgemeester en een journalist - die de leiding had over het aansteken van de lont vanaf het hoofdbalkon van de stad. Stadhuis. Later zou deze taak rouleren tussen de gemeentelijke autoriteiten en eervolle uitzonderingen.

La StadhuispleinHet heeft een oppervlakte van 2.502 vierkante meter. Tijdens de Chupinazo komen zo'n 12.500 mensen samen (vijf per vierkante meter). Dit geeft een idee van hoe krap het evenement is. Op de kreet van “Lang leve San Fermín! Gora San Fermín! ”, The Plaza barstte in geschreeuw en gejuich uit. De gevel van Ayuntamiento is versierd met banieren en de tekens van Spanje, Navarra (rood), Pamplona (groen) en Europa. Het is na de inhuldiging dat iedereen een rode sjaal om hun nek bindt.

Er zijn er verschillende aanbevelingen om de chupinazo bij te wonen:

  • Je moet minstens twee uur van tevoren naar het plein gaan, anders wordt het erg moeilijk om dit te doen.
  • Het is raadzaam om comfortabele en lichte kleding te dragen (ja, wit) omdat de hitte onder de menigte verstikkend is. Kies voor sportschoenen (geen sandalen) en iets dat gemakkelijk te wassen is.
  • Als je niet in de menigte wilt zijn, is het raadzaam om buiten te blijven. Het zicht is niet zo slecht. Of u kunt ook een balkon huren met uitzicht op de Plaza del Ayuntamiento. Weken daarvoor hingen in veel van hen posters met telefoonnummers van contactpersonen voor hun verhuur.
  • Het wordt niet aanbevolen om waardevolle spullen mee te nemen, zoals dure camera's of sieraden. Als je een camera hebt, is het een goed idee om deze waterdicht te maken.
  • Het is niet aan te raden om met kinderen, ouderen of als u vatbaar bent voor duizeligheid of claustrofobie te gaan.

chupinazo uit 2009
[gemiddelde id = 1053]

Dit artikel is 37 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: