Argentinië ligt op het zuidelijk halfrond, wat betekent dat de winter van juli tot september is en de zomer van januari tot maart.

Door de uitbreiding van het land kunnen we het klimaat terugvinden subtropisch in het noorden naar subarctisch In het zuiden. Men kan het erg warm hebben in de woestijngebieden in het noordwesten en rillen van de kou in Tierra del Fuego.

Omdat het noordoosten van het land een warm semitropisch klimaat heeft, wat een droog seizoen en een nat seizoen (november tot maart) impliceert. De regens zijn meestal korte stormen. Tussen mei en september zijn de temperaturen overdag aangenaam, hoewel het 's nachts vaak afkoelt. Vergeet de regenjas niet als u besluit dit gebied te bezoeken.

Het noordwesten van het land heeft een klimaat van hoge temperaturen in de zomer en mild en droog in de winter. Vergeet niet iets warms mee te nemen, want op grote hoogte zijn de nachten meestal koel.
Zomer in het noorden - Argentinië
La Pampa Er valt weinig regen en de temperaturen variëren van 24ºC in de zomer tot 11ºC in de winter.

La Patagonië het presenteert zeer koude winters en warme zomers. Maar houd er bij het uitkiezen van je garderobe rekening mee dat je in de Andes altijd warme kleding moet dragen. Het is niet de eerste keer dat het in de zomer sneeuwt.
Bariloche in het voorjaar - Argentinië

Buenos Aires Het heeft een vochtig klimaat met hoge temperaturen in de zomer, die kunnen oplopen tot 40ºC en lage temperaturen in de winter tussen 0ºC en -2ºC.
Stranden - Argentinië
Kortom, er is geen tijd van het jaar waarin u kunt genieten van alle mogelijkheden van Argentinië, het noorden levert niet veel problemen op, het is mogelijk dat er meer of minder regen valt maar dit belet u niet om het te zien. Integendeel, Patagonië biedt verschillende mogelijkheden, afhankelijk van de tijd van het jaar. Als je de skipistes wilt proberen, raad ik je aan om tussen juni en september te gaan. Als je daarentegen van de gletsjers wilt genieten en door de Andes wilt trekken, dan moet je tussen november en maart gaan.
Winter in Ushuaia - Argentinië

Dit artikel is 36 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: