Als we het hebben over de traditionele keuken van Noord-Afrika, moeten we de Cous Cous noemen (ook wel couscous, couscous of kuskusús genoemd). De eerste historische verslagen over dit voedsel dateren uit de XNUMXe eeuw en verschijnen in een keukenmanuscript genaamd "Kitāb al-taṭbīj fī l-Magrib wa-l-Andalus", een boek met recepten voor Arabische gerechten en waar je kunt vinden wat je kunt worden beschouwd als het eerste recept voor het bereiden van couscous.

Kip Cous Cous

Dit typische gerecht is gebaseerd op griesmeel van harde tarwe -hoewel er ook varianten zijn op basis van gerst en groene tarwe-, waar het ideaal is om kwaliteitskorrels te hebben, want als dat zo is, zal het kneden en koken perfect zijn en goed combineren. met de smaak van peulvruchten, kruiden en vlees.

Bereid Cous Cous voor

De Cous Cous heeft als basisingrediënt griesmeel, hetzelfde dat wordt verkregen door het deel van de tarwe te malen dat hard blijft en geen bloem wordt, hoewel we, als we het griesmeel niet hebben, andere ingrediënten kunnen kiezen, zoals polenta, rijst of gerst.

de Cous Cous

Als we het griesmeel hebben, gaan we het koken in een stomer (als we een van de twee niveaus hebben, kunnen we - onderaan - de vlees- of groentestoofpot koken, wat we ook als garnering zullen hebben). Dit koken zou ongeveer twee uur moeten duren totdat we een losse pasta hebben.

Hoe de couscous begeleiden

Dit originele Marokkaanse gerecht heeft verschillende vormen van begeleiding, maar wordt in het land van herkomst meestal vergezeld van stukjes schaap kippenvlees, daarnaast wordt het geserveerd met bouillon -om het griesmeel te kunnen weken-, en groenten zoals raap , courgette en uien.

Cous Cous Voorbereiding

In andere landen gaat het meestal gepaard met rode paprikapuree, en bijvoorbeeld in Italië, in plaats van met vlees of kippenbouillon, wordt het vergezeld van visbouillon en in de Verenigde Staten gaat het vergezeld van dezelfde aanvullingen die pasta omdat het als één wordt beschouwd.

Dit artikel is 37 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: