El Klooster en kerk van San Francisco se encuentra en el oude stad Pontevedra, op de Plaza de la Ferrería. Het is een meesterwerk van de bedelgotiek van Pontevedra dat werd verklaard Historisch-artistiek monument.

Volgens de legende werd het gesticht door Sint Franciscus van Assisi tijdens zijn pelgrimstocht naar Santiago de Compostela, in 1214, hoewel er geen documentatie is om het te ondersteunen.

La Kerk, gebouwd op de overblijfselen van de primitieve tempel uit de XNUMXe eeuw, dateert uit de XNUMXe en XNUMXe eeuw. Het heeft een Latijns kruisplan met een enkel schip met drie veelhoekige apsissen aan het hoofd met geribbelde geribbelde gewelfde daken, met slanke spitse ramen. In de gevel zijn overblijfselen van de oude constructie bewaard gebleven en het prachtige roosvenster uit de moderne tijd valt op, dat zich tussen twee zijsteunen en de hoofdingang bevindt, met een grote hoogte.

De afhankelijkheden van het Convento Ze bevonden zich in de westvleugel van het complex en tegenwoordig is het zeer gerenoveerd en bezet door het hoofdkantoor van de Provinciale delegatie van Financiën. Het heeft een heel eenvoudig XNUMXe-eeuws klooster met een vierkant plan, met een centraal transept.

Het interieur van de kerk herbergt enkele middeleeuwse graven, waaronder die van Paio Gómez Chariño, troubadour en zee-admiraal uit de XNUMXe eeuw. Bezienswaardig zijn het beeldhouwwerk van de Nazarener uit de XNUMXe eeuw en de muurschilderingen uit de XNUMXe en XNUMXe eeuw.

Dit artikel is 13 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: