Toen we door het uitgestrekte en vlakke land van Castilla de la Mancha reisden, waar Don Quichot zijn pad verliet en avonturen beleefde, verteld door Cervantes, gingen we naar de stad Almansa, een andere stad die middeleeuwse kenmerken deelt zoals veel andere steden en dorpen in de groep van La Mancha.

Almansa

De structuur van de stad met Moorse wortels, (Almansah), is geordend rond de enorme rotsachtige klif van Cerro del Águila, waar zich een enorm kasteel met hoge steenkleurige torens bevindt, waarmee het hele gebied dat aan het kasteel grenst als historisch-artistiek complex, het Almansa-kasteel.

Almansa

Enkele monumenten om te bezoeken zijn de Kerk van de Hemelvaart, gebouwd in de XNUMXe en XNUMXe eeuw in fasen, in neoklassieke en renaissancestijl, het Paleis van de graven van Cierat (ook bekend als de Casa Grande), gelegen op de Plaza de Santa María, dat lijkt op architecturen met Italiaanse afwerkingen, met grote patio's met een geometrische vorm en hoge kolommen die bogen ondersteunen, het klooster van San Francisco, uit de XNUMXe eeuw met prachtige kleiafwerkingen en een eenvoudig ontwerp.

Almansa