Viajejet heeft een complete gids geschreven voor iedereen die naar Spanje wil reizen om de beroemde en legendarische «Santiago Way«Vooruitlopend dat het een lange reis wordt!

Foto's van de Camino de Santiago de Compostela

Een uitgebreide route die je meeneemt van de huidige Council of Rooms en via San Marcelo en La Reaz de parochie van Santa Eulalia de Doriga bereikt, waar ze staan de parochiekerk, van de primitieve romaanse fabriek, en de toren en het paleis van Doriga, gebouwd tussen de veertiende eeuwXVI. Het daalt verder af naar de Narcea-rivier, waarvan het kanaal momenteel de verkeersbrug oversteekt en vervolgens Cornellana binnengaat, waar het benedictijnenklooster van San Salvador staat, gesticht in de XNUMXe eeuw. Vanuit zijn romaanse fabriek zijn de kerk, de toren en de Puerta de las Osas bewaard gebleven. Het klooster is een barok complex met een monumentaal portaal.

Van Cornellana tot de stad Salas, de Camino loopt langs de loop van de Nonaya-rivier; hij waarschuwt voor de fontein en de kerk van Santiago de Villazón in Quintana en bespot het rivierkanaal over de Casazorrina-brug. Tijdens deze tour kom je het prachtige stadje Salas tegen. Daarin bevinden zich de kapel van het San Roque-ziekenhuis, de collegiale kerk van Santa María la Mayor, een gotische-renaissancetempel gebouwd in de XNUMXe eeuw door de inquisiteur Fernando Valdés Salas, wiens prachtige mausoleumhuizen, het paleis en de statige toren van de Valdés , vandaag Casa de Cultura, restaurant en hotel. Salas heeft een pelgrimsherberg.

Foto van de weg naar Santiago de Compostela

Een nieuwe klim, dit keer langs de kant van de Bodenaya-gebergte, leidt de weg naar de top van La Espina, vanwaar je een uitgestrekt landschap van bergen met afgeplatte toppen kunt zien, typisch voor westelijk Asturië. Hier vindt de doorvoer naar het concilie van Tineo plaats, waar het de plaatsen van La Pereda doorkruist, langs de kapel van Cristo de Los Afligidos; El Pedregal; Santa Eulalia en het veld van San Roque, waarvan het beeld uit de XNUMXe eeuw dateert, beschut in zijn kluis. Hij daalt de Paseo de los Frailes af, komt de stad Tineo binnen en komt aan bij de parochie van San Pedro, een protogotische tempel, zeer gerenoveerd, die toebehoorde aan het verdwenen klooster van San Francisco; het herbergt een museum met middeleeuwse beelden. Zonder het oude centrum van Tineo binnen te gaan, neemt de Jacobijnse route de Rondleiding door de toren, waarin de laat-middeleeuwse toren van het García de Tineo-paleis, tegenwoordig het Huis van Cultuur, staat en vertrekt via de straat La Fuente. In Tineo is een pelgrimsherberg, die de naam draagt ​​van het oude Mater Christi-ziekenhuis.

Kaart van de Camino de Santiago

Daarna gaat de route naar het klooster van Santa Maria la Real de Obona, een verplichte stap sinds ik het zo heb geregeld

Dit artikel is 37 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: