El Santa Justa-lift in Lissabon was een van de transportoplossingen om in de buurt te komen De Baixa a Chiado. Tegenwoordig is deze neogotische toren door zijn architectuur en zijn functie als uitzichtpunt meer dan een vervoermiddel, een toeristische attractie geworden.

Het opende zijn deuren voor het publiek op 10 juli 1902 onder de naam "Elevador do Carmo". Het was meteen een succes en er werden op de openingsdag meer dan 3 passen verkocht. Hij lift het loste de communicatie van het boven- en benedengedeelte van de stad op. Oorspronkelijk werkte het op stoom.

El Santa Justa-lift Het onderscheidt zich van de andere liften doordat het de enige is die is geconfigureerd als een verticale stadslift. De anderen zoals de "Elevador da Glória", de "Elevador da Bica" en de "Elevador do Lavra" zijn eigenlijk kabelbanen. De structuur van de lift doet denken aan de Eiffeltoren omdat deze werd gebouwd door Raoul Mesnied de Ponsar, een volgeling van de beroemde Franse architect.

In de praktijk is het Santa Justa-lift het heeft zijn functionaliteit verloren (er is een gratis roltrap naar Chiado), maar het is een toeristische attractie in Lissabon gebleven. De architectuur uit het begin van de 45e eeuw en het prachtige uitzicht op La Baixa vanaf zijn XNUMX meter hoogte, maken het tot een van de meest bezochte plaatsen in Lissabon.

El prijs elke rit kost 1,4 euro en de OV-kaart is geldig. Tickets kunnen worden gekocht bij een loket aan de achterkant. Eenmaal bovenaan kunt u ervoor kiezen om de loopbrug over te steken die rechtstreeks naar de Chiado Of ga een wenteltrap op naar de cafetaria die bovenaan is geïnstalleerd, vanaf wiens terras u het uitzicht beter kunt waarderen. Hij Tijd De lift werkt van 07:00 tot 21:00 uur, met de laatste klim om 20:45 uur.

Om er te komen kun je de blauwe of groene lijn nemen metro de Lissabon richting de halte Baixa / Chiado.

Santa Justa-lift
[gemiddelde id = 1033]

Dit artikel is 10 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: