maak een tour door de drie hoofdsteden van Oezbekistan En aan de rand in de valleien van de hoge bergen en de uitgestrekte katoenvelden is het een unieke en historische ervaring, want dit waren de rijkste wegen in de regio aan de Zijderoute.

Oezbekistan

Startpunt, vanuit de hoofdstad Tasjkent gelegen in de vallei van de rivier Chirchik. Een redelijk moderne stad met weinig historische aantrekkingskracht, vanwege de verwoesting door de aardbeving, maar ideaal om de excursie door Oezbekistan te beginnen, aangezien dit de centrale as is van de weg naar Samarkand, bekend om de onenigheid tussen Alexander de Grote en zijn vriend Cleitos , het punt van de grootste rijkdom dankzij de zijderoute en een stad die door Timur werd omgebouwd tot een van de grootste hoofdsteden ter wereld in de 14e eeuw.

Tasjkent

Hier bezoekt u het centrum van de stad dat wordt geregeerd door drie enorme madrasa's, die tegenwoordig dienst doen als islamitische seminaries, gebouwd tussen de 15e en 17e eeuw, en vervolgens de prachtige Bibi Khanym-moskee, het levende getuigenis van de liefde van de grote keizer Timur (die veel van Centraal- en Zuid-Azië) door zijn vrouw.

Tilla Kari Madra, Oezbekistan

Het is de moeite waard om de laatste verblijfplaats van Timur te kennen, waar het eeuwig rust in Gur Emir, onder de immense koepel, waar de ceremoniële urnen zijn gebeeldhouwd in pure Jade.

Dit artikel is 47 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: