La gastronomie de IJsland is de afgelopen jaren veel veranderd, al zijn er dingen die hetzelfde blijven: de vis en lam het zijn nog steeds de belangrijkste producten van uw keuken.

De typen van vis geconsumeerd zijn onder andere schelvis, haring, schol. Nagel tapas Zeer populaire vissen worden harðfiskur genoemd. Ze zijn gemaakt van stukjes gedroogde vis met boter.

IJslandse tapas

Er is een verscheidenheid aan gerechten gerelateerd aan lam. Hangikjöt is vlees van lam gerookt dat wordt geserveerd met aardappelen met melksaus en erwten. De svið is heel bijzonder omdat het bestaat uit de hele kop van een schaap gekookt in zout en vergezeld van aardappelen. Blóðmör (of Slátur) is een soort pudding gemaakt van het bloed van lam, haver en bloem.

IJslandse gastronomie

Tijdens het Þorri-seizoen (eind januari en begin februari) bereiden IJslanders thorramatur voor, een soort buffet met een selectie van traditionele ingrediënten. Deze omvatten hakarl (gefermenteerde haaienblokjes), Sviðasulta ("kaas" van de lamshoofd), Lundabaggi (schapenvet) en hrútspungar (ramtestikels). Een soortgelijke gebeurtenis vindt plaats op 23 december, wanneer Þorláksmessa wordt bediend waar een bepaalde soort rog wordt geserveerd. De geur is zo sterk dat het is geïmpregneerd in kleding en haar.

Thorramatuur

Een ander veel geconsumeerd vlees, hoewel minder dan voorheen, is walvisvlees. IJsland is een van de weinige plaatsen waar het mogelijk is om dwergvinvisvlees te eten. Dit maakt deel uit van zijn traditie, hoewel het pas populair werd aan het begin van de XNUMXe eeuw toen het werd gesystematiseerd. Van daaruit wordt het gegeten zoals elk rood vlees, alleen aanzienlijk goedkoper dan rundvlees.

De mantarog verdient een aparte vermelding. IJslanders eten het deel van de kieuwen. Dit zou niets bijzonders hebben als ze er niet rot en gefermenteerd van aten. Het vlees is schilferig, maar compact en vezelig. Het smaakt naar een mix van vis en kreeft.

Dit artikel is 55 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: