Luxemburg het is gelegen in het hart van Europa. Hierdoor is het in contact gekomen met vele culturen gedurende zijn geschiedenis: Keltisch, Romeins, Germaans, Spaans, Italiaans, Engels en Oostenrijks. Ze zijn allemaal vastgelegd in de gastronomie van het land

Een voorbeeld hiervan is de «kuddelfleck», een typisch gerecht gemaakt van de maag van de koe, ondergedompeld in paneermeel en gebakken in olie of vet. Dit gerecht zou Engelse en Schotse invloeden hebben. De «kachkéis», een soort kaas lokale, heeft directe invloed van de Spaanse troepen die de "concojota" kaas in de XNUMXe eeuw brachten. De «Pastaschutta», ook wel spaghetti Bolognese genoemd, heeft een Luxemburgs tintje: er wordt gehakt van zowel rund- als varkensvlees aan toegevoegd.

"Als er geen aardappelen zijn, is het geen geschikt voedsel", zegt een gezegde onder de mensen van Luxemburg. En het is dat deze knol sinds de XNUMXe eeuw de basis is van het dieet van de bevolking. Bij de meeste maaltijden van het hertogdom worden gekookte aardappelen geserveerd. Een daarvan is de "judd mat gaardebounen" (varkensnek en bonen) die niet hetzelfde zou zijn zonder deze begeleiding. Verder, typische gerechten zoals "tierteg" (aardappelpuree met zuurkool), hebben ze de aardappel als centraal ingrediënt.

Ten slotte heeft Luxemburg een vrij oude wijnindustrie. De wijngaarden van de vallei van Mosella Ze profiteren van het microklimaat van die zuidelijke regio, waar de temperaturen iets hoger zijn dan het landelijk gemiddelde. Tussen de wijnen Beroemd in het hertogdom zijn de "Riesling", de "Pinot Gris", "Pinot blanco", de "Auxerrois" en de "Elbling".

Dit artikel is 39 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: