Het standbeeld van Charles - Everad is een zeer belangrijk en onderscheidend monument van België, hetzelfde als hij Manneken Pis. Het is een bronzen beeld, met een man in een positie die aangeeft dat hij zwaar gewond is. Volgens de traditie is het een goede zaak om dit beeld aan te raken.

Het monument is gemaakt door Julien Dillens ter ere van Everad, een burger van Brussel. In de veertiende eeuw stierf dit personage om de stad te beschermen tegen misbruik en om haar rechten te verdedigen.

Het monument komt naar de hoek van de Charles Buls Street, naast Plaza Mayor en naast een grote plaquette ter ere van Charles Buls. Het is meestal gemakkelijk te vinden, aangezien er bijna altijd toeristen in de rij staan ​​om het aan te raken. Dit feit maakt het standbeeld van charles everard schijnen helderder dan de rest van de sculptuur. Toeristen wrijven erover om een ​​wens en veel geluk te doen. Dit kost natuurlijk niets, wacht gewoon een beurt.

Ze zeggen dat je om geluk te hebben de arm van het standbeeld moet aanraken, maar wees voorzichtig met de manier waarop je het doet! Van boven naar beneden zeggen ze dat je gaat trouwen, als je het weer andersom wrijft dan scheid je - Het is toegestaan ​​om foto's te maken.

Dit artikel is 68 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: