La historia de Egypte Het zit vol met legendes die gebeurtenissen nabootsen die mooier dan historisch zijn. Ik noem enkele van de belangrijkste legendes:

De creatie: Er wordt gezegd dat NUN de God van de duisternis was, hij was gemaakt van water en alleen om te slapen. Toen hij eindelijk wakker werd, was hij verrast dat er niets om hem heen was. Daarom besloot hij te beginnen met het creëren van het universum. Hij schiep de aarde en daaruit liet hij Egypte ontstaan. Egypte werd geboren uit water, ze moet het leven hebben gegeven, daarom heeft het de rivier de Nijl geschapen.

Geboorte van Osiris: Volgens de legende werd de godin van de lucht, Nut, verliefd op de god van de aarde, Geb. Haar vader, Ra, vertelde haar dat hij het huwelijk niet zou goedkeuren. Omdat ze hem hadden gewaarschuwd dat het kind dat werd geboren de mensheid zou regeren. Dus vertelde hij haar dat ze geen kinderen kon krijgen in een jaar van 360 dagen. Hij was zich hiervan bewust. Hij wedde met de maan een beetje van zijn licht. Hij won. Nog vijf dagen creëren. Waarin Osiris, Horus, Set, Isis en Nephthys werden geboren.

Ra's geheime naam: de godin Isis was even wijs als de grote Ra, maar zonder de macht die hij had. Om deze reden zocht hij een manier om zijn geheime naam te kennen, die hem de kracht ervan zou geven. Hij bedacht een plan. Hij creëerde met zijn handen een modderslang die het de uitstraling gaf van een staf. Toen Ra hem ving, beet de slang hem. De pijn was zo erg dat ze hem haar geheime naam moest vertellen. Toen de slang hem losliet, besefte hij dat hij de macht zou delen met Isis.

Dit artikel is 47 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: