Nestlé, dat wereldwijd 2,7 miljoen chocolaatjes per dag verkoopt, heeft gekozen voor Mexico, de bakermat van de snoepjes, om een ​​chocolade-ervaring uit de eenentwintigste eeuw te creëren. El Reino del Chocolate, in Toluca aan de rand van Mexico City, is een avant-garde gebouw, ontworpen door de jonge studio Rojkind Arquitectos, waarin hoeken en minimalisme de boventoon voeren.

De ingang van dit koninkrijk ziet er verre van uit als een paleis, maar is een onregelmatige trapezium omlijst met witte neons die leidt naar een ruime en abstracte hal waar het enige decoratieve element poefs zijn. In dit designkasteel wordt de video die het bezoek inleidt, geprojecteerd op een driedubbel scherm met een postmoderne uitstraling. Hoewel de geschiedenis van cacao over Maya's en Azteken gaat, ligt de esthetiek van de behuizing dichter bij videogames en rap. De route, die meer dan een uur duurt, heeft secties zoals The Asepsis Chamber: een witte gang zoals die in Star Wars, waar de kinderen, gehuld in een waas van droog ijs, jassen en schoenovertrekken moeten aantrekken . Er zijn ook secties met blacklight- of heldere laserlichteffecten.

Dit museumconcept, dat steeds vaker voorkomt onder voedingsbedrijven, is dat bezoeken de productie niet onderbreken, maar tegelijkertijd vertrekken met iets geleerd en genieten van een interactieve ervaring. Om dit te bereiken, staat de Nestlé-tour vol met spelletjes en uitleg van het type: "Elke dag gebruiken we 180 ton suiker, het gewicht van 30 olifanten" of "Elke seconde maken we 16 tabletten, in een jaar, de een na de ander, ze gingen rond naar de wereld". De fabriek kent stukjes van het industriële geheim, maar er zijn punten waar een verrekijker is geplaatst om beter te 'gluren' hoe het dikke zwarte en bittere goud van de Maya's wordt omgezet in zeer zoete tabletten die in papier zijn gewikkeld.

Dit artikel is 87 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: