La Weens Philharmonisch Orkest is gevestigd in de Musikverein. Dat gebouw is het hele jaar door het toneel van hun optredens. Het staat bekend om zijn uitstekende akoestiek, waardoor het qua luidheid tot de drie beste kamers ter wereld behoort.

De architectuur van het gebouw is sterk beïnvloed door het oude Griekenland (de stijl werd "Griekse Renaissance" genoemd). Orpheus op het fronton van de façade, de kariatiden en het schilderij van Apollo en de Muzen op het plafond van de grote concertzaal, de Ionische zuilen en het tempelplafond van de Brahmszaal, onder andere geven ons een idee van de bewondering richting het Grieks.

Het heeft 7 concertzalen. Van deze hoogtepunten zijn de "Gouden kamer”(Großer Musikvereinssaal), de grootste en mooiste zaal van de zaal. Het heeft een capaciteit van 1.744 zittende mensen en 300 stands. Het combineert zijn statische en stabiele vormen van een rechthoekige kamer met prachtige details. De wanden en het plafond zijn ritmisch gerangschikt waarbij de vormen en kleuren een interessant spel spelen. Zo creëert de plafondschildering met Apollo en de Muses bijvoorbeeld een dynamisch contrapunt van de dominante gouden tinten. Een ander aantrekkelijk contrast zijn de witte vrouwensculpturen boven de balkondeuren en het orgel, met de vergulde kariatiden.

Er zijn meer dan 500 concerten per jaar Weens Philharmonisch Orkest. Het trekt muziekliefhebbers van over de hele wereld aan, maar het is ook erg populair bij de lokale bevolking omdat het een belangrijk punt is in het sociale leven van de stad.

U kunt de data van de concerten bekijken en kaartjes kopen op de officiële website van de Musikverein:

http://www.musikverein.at/konzerte/konzerte.asp

Om er te komen kun je de metrolijnen nemen (U-Bahn) U1, U2, U4 richting bushalte karlplein. U kunt ook in de Tranvía 1 en D richting de halte Kärntner Ring; trams 2 en 62 naar Opernring; trams 71 naar Schwarzenbergplatz en bussen 59A en 3A naar de Kärntner Ring of de 4A naar karlplein.

Dit artikel is 34 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: