El Secession-gebouw en Wenen het is een showroom en een architectonisch manifest van de zogenaamde "secessionistische groep" - een groep bestaande uit de rebelse kunstenaars van het Oostenrijkse instituut voor schone kunsten. Zij waren het die een groot deel van de fondsen voor de bouw ervan hebben bijgedragen.

Zelfs naar de huidige maatstaven heeft het gebouw een behoorlijk gewaagde architectuur. Het meest opvallende kenmerk is de koepel van verguld brons in de vorm van een bladafval, die sterk contrasteert met de art deco-façade. Slingers van laurierblaadjes sieren de buitenkant, en de maskers van de drie gorgonen zitten boven de ingang en symboliseren de drie kunstvormen: architectuur, beeldhouwkunst en schilderkunst. Je kunt ook het secessionistische motto lezen: "Der Zeit ihre Kunst, der Kunst ihre Freiheit" (voor elke keer zijn kunst, voor elke kunst zijn vrijheid).

El paviljoen is gespecialiseerd in hedendaagse kunst. Kunstenaars veranderen vaak de buitenkant van het gebouw door sculptuur toe te voegen en de verlichting te veranderen. Het hoogtepunt van de plaats is de Beethoven-fries, gemaakt door Gustav Klimt en een van de meest erkende kunstwerken van de secessionistische stijl. Rechts van het gebouw staat een bronzen standbeeld van Marcus Antonius, het werk van Arthur Strasser. De Romeinse generaal wordt erin afgebeeld als een lui en decadent wezen, misschien in verwijzing naar de stemming van het einde van de XNUMXe eeuw.

De toegangsprijs voor de tentoonstellingen bedraagt ​​4,50 euro. Om de tentoonstelling en de Beethovenfries te zien, betaal je 6 euro. Hij Secession-gebouw Het is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10 tot 00 uur. Op donderdag is het geopend tot 18 uur. Op zaterdag om 00 uur en op zondag om 20 uur zijn er rondleidingen van 00 minuten voor de prijs van 15 euro.

El paviljoen Het ligt in de wijk Karlplatz. De beste manier om er te komen is met de metro Wenen (U-Bahn) met de lijnen U1, U2 en U4 richting station Karlplatz.

Dit artikel is 9 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: