El Paleis Schönbrunn met zijn gebouwen en zijn gigantische park is een van de belangrijkste culturele monumenten van Oostenrijk. Het is een van de vaste bestemmingen voor elke reiziger in Wenen. De UNESCO heeft het toegevoegd aan zijn lijst van Werelderfgoed.

De bouw begon in 1696 om het Franse Versailles te evenaren, maar de Habsburgers hadden geen geld om het naar zijn hoogtepunt te brengen. Gezien zijn geringe belangstelling voor het werk schonk keizer Leopold I het aan zijn dochter Maria Teresa van Oostenrijk. Ze had de leiding over de verbouwing in barokstijl, waardoor het een belangrijke plaats werd voor het rijk en de koninklijke familie tot de komst van de Republiek in 1918.

Tours naar paleis Ze omvatten de prachtige appartementen van Maria Teresa, haar woonkamers, slaapkamer en de salon waar Mozart op 6-jarige leeftijd voor de keizerin speelde. Ook de kamers en lounges van Francisco José en zijn vrouw Sissi zijn te bezoeken. Over het algemeen is het hele paleis gevuld met plafonds met fresco's, kristallen kroonluchters, gigantische spiegels en vergulde ornamenten. In totaal omvatten rondleidingen ongeveer 40 kamers, een minimum deel van de 1441.

De tuinen van Palacio Ze omvatten een Tiroolse tuin met boomgaarden en weilanden. Daarnaast heeft het een palmenhuis met 3 klimaatzones met planten uit de tropische wouden van alle continenten.

De toegangsprijs voor volwassenen is 12,90 (met gids 14 euro). Senioren en studenten betalen 11,40 euro; onder de 18, 8,90 euro. Groepen tot 25 personen betalen een vast tarief van 360 euro; meer dan 25 betalen 14 euro per persoon. De schema's opening zijn variabel. Het is normaal gesproken geopend van 08 tot 30 uur. Van 17 juli tot eind augustus is het geopend tot 00 uur en van november tot maart tot 1 uur.

Om er te komen kunt u metrolijn U4 (U-Bahn) tot de halte Schönbrunn. In Tranvía neem lijn 10, 58 of 60 richting halte Hietzing.