El Brooklyn Bridge Het is niet alleen een cultureel icoon, maar ook een embleem van de XNUMXe-eeuwse techniek vanwege zijn innovatieve constructie. Het verenigt de buurten van Manhattan en Brooklyn in de stad NY.

Het werd gebouwd tussen 1870 en 1883. Bij de inauguratie was het de hangbrug grootste ter wereld met 1825 meter lang (50% langer dan alle eerder gebouwde, en de overspanning tussen stapels van 486,3 meter. De eerste dag een totaal van meer dan 1800 voertuigen en 150.000 mensen overgestoken. eerst opgehangen aan staalkabels.

Het is zo goed gebouwd dat het nog steeds in gebruik is. Ondanks het feit dat er bij de bouw van bruggen geen aerodynamische tests zijn uitgevoerd (deze techniek werd pas in de jaren XNUMX toegepast), voorkwam de open structuur van de brug stabiliteitsproblemen als gevolg van de wind. Verder, John Roebling, de ingenieur van het werk, had berekend dat de brug met de metalen kabelsteunen zes keer sterker was dan strikt noodzakelijk

El bridge het is stijl neogotisch, door de spitsbogen van de twee zijtorens; Jarenlang waren dit de hoogste torens op het hele westelijk halfrond. De brug is gebouwd met kalksteen, graniet en cement.

Momenteel is de bridge Het heeft zes rijstroken voor voertuigen (behalve vrachtwagens en bussen, en een aparte loopbrug voor fietsers en voetgangers. Sinds de jaren 'XNUMX wordt het 's nachts verlicht om het silhouet te accentueren.

Veel van de "horizon"Vertegenwoordigt de stad NY, zijn genomen op basis van de figuur van de brug.

Dit artikel is 20 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: