El Zafra kasteel, gelegen in Campillo de Dueñas, is het mogelijk een van de kastelen met het beste panoramische uitzicht dat het ons te bieden heeft, aangezien het zich op meer dan XNUMX meter hoogte bevindt. Dit fort werd gebouwd tussen de XXI en XIII eeuw en bood bescherming aan de hoofdstad Señorío de Molina.

Zafra-kasteel

Hoe kom je bij het kasteel van Zafra?

Gelegen op de top van de gemeente Campillo de Dueñas, maakt het kasteel van Zafra deel uit van de historische en mythische middeleeuwse rondleiding door de kastelen van Castilië. De beste manier om bij het kasteel te komen, aangezien het privébezit is, is door Dueñas te verlaten via Caldereros - bovendien kunnen we hier een wandeling maken vol landschappen die worden gemengd tussen ruïnes en groene vegetatie -, totdat we een glimp opvangen van het kasteel op de rotsen van de geweldige Vega de Zafra.

Foto van het kasteel van Zafra

Wat te zien in het kasteel?

Bij een bezoek aan het kasteel van Zafra kunnen we alleen overblijfselen zien van wat eens stenen muren waren en muren die hekken en torens vormden, maar met een beetje fantasie kunnen we de pracht ervan herkennen.

Onder de ruimtes die we nog kunnen zien, is de rechtertoren, enkele muren en een deel van het hoofdgewelf. Daarnaast is er de paradeplaats, die we kunnen betreden vanuit de donjon (dezelfde die momenteel voor 90% is gerestaureerd). We hebben het beste landschap vanaf het bovenste terras.

foto's van het Zafra-kasteel in Guadalajara

Ten slotte geven we u als extra informatie over dit kasteel, dat de rots waarop het staat met de hand is uitgehouwen door de dorpelingen, in een poging om het altijd rechtop te houden boven de vallei, zelfs als de jaren erop vielen.