Een rondleiding door de middeleeuwse dorpen ondergedompeld tussen dichte roodgele landschappen en groene weiden van de Aragonese Pyreneeën, brengt ons naar Jaca nabij de prachtige en unieke stad Huesca, beroemd om zijn stenen huizen, zijn balkons en schoorstenen in de vorm van dieren ( de vogelverschrikkers).

zeuren

Jaca is een onvergeeflijke bestemming voor elke reiziger die de geschiedenis en het culturele erfgoed van Spanje wil leren kennen, vanwege de romaanse wortels, die de sporen bepaalden van het klooster van San Juan de la Peña gesticht in de XNUMXe eeuw samen met de kathedraal van San Pedro, het museum Diocesane, en de klokkentoren.

zeuren

Bovendien brengt de tour door het historisch-artistieke complex ons naar de citadel van graven en jaques, die aan het einde van de 2,50e eeuw werd gevormd, in een unieke vijfhoekige vorm die circuleert door een enorme gracht waar de enorme lammergier doorheen vliegt. XNUMX meter spanwijdte van vleugel tot vleugel, tussen honderden andere vogels.

Het is de moeite waard om in de romaanse hotels in Jaca, in de buurt van de stad, te verblijven en van de avond te profiteren om in de omgeving uit eten te gaan. Begin de volgende dag met een wandeling met gidsen uit de regio naar het kasteel van Acher om via routes te komen door dichte bossen van sparren, eiken en essen waar de rivieren van de regio elkaar kruisen en prachtige landschappen te zien zijn vanaf de kloven totdat je aankomt naar de toppen van Peña Roca en Bisaurín, kasteel van Acher, bewaker van de vallei!