Komend van de hoge met sneeuw bedekte bergen van Zuid-Turkije, komen we een van de oudste en meest prominente archeologische centra in het westelijke deel van het Europese continent tegen, het archeologische centrum van Nemrut Dagi.

Godheden, Nemrut Dagi

Wat ooit werd beschouwd als het centrum van de geboorte van een van de sterkste veroverende culturen in Turkije en de thuisbasis van uitgestrekte rijken, volgde de een na de ander op, is nu een prachtige exponent van de overblijfselen die verhalen vertellen over veroveraars, machtige koningen ... Een archeologisch centrum van groot toeristisch belang in Turkije, dat verborgen bleef tot de opgravingen van de Amerikaanse archeoloog Theresa Goell in 1953, toen UNESCO het een Werelderfgoed noemde.

Foto's van Nemrut Dagi

Ondergedompeld in een inspirerende en raadselachtige omgeving, herbergt Nemrut Dagi het belangrijkste doel van uw bezoek, de honderden beelden die in de loop der jaren vrij goed bewaard zijn gebleven, die een onschatbaar kunstwerk zijn, enorme hoofden uitgehouwen in rots die vertegenwoordigden de goden.

Rock Heads, Nemrut Dagi

Te ontdekken in de archeologisch centrum van Nemrut Dagi, is verdeeld in drie enorme patio's, de oostelijke patio is een lang terras waar vijf enorme standbeelden zijn uitgehouwen in volledige rots, een altaar voor het vuur in de vorm van een piramide naast de overblijfselen van verschillende muren. Ze vertellen grafische verhalen van de Perzen en Macedoniërs. De beelden bereiken elk bijna 10 meter hoog en vertegenwoordigen verschillende goden, die het principe van syncretisme volgen.

De 5 beelden stellen Zeus, Ares (Herakles), Antiochus, Tyche (de godin van de vruchtbaarheid Comagne) en Apollo voor.

Dit artikel is 26 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: