Als je door de straten van Antwerpen loopt, vind je een kosmopolitische stad, een bestemming voor mode, juwelen en diamanten, beroemd om zijn ruimtes vol geschiedenis en moderne architectuur die zich vermengt met de gotische en renaissancestijlen van de culturele constructies van weleer.

Antwerpen ligt aan de oevers van de Schelde op iets meer dan vijftig kilometer afstand Bruselas en hoewel het niet meer dan een half miljoen inwoners telt, wordt het erkend als de tweede belangrijkste stad van Vlaanderen. Onder de toeristische attracties die we kunnen bezoek gratis in Antwerpen We hebben:

Het Diamond Museum. Dit museum ligt naast de Diamondland Showroom, een van de ruimtes in Antwerpen waar we gespecialiseerde juweliers kunnen zien die professioneel diamanten snijden, edelstenen waarvan deze stad meer dan tachtig procent van de wereldproductie voor zijn rekening neemt. We kunnen sieraden kopen tegen veel lagere prijzen dan in andere landen en wonen workshops bij waar de stappen om diamanten te polijsten kort worden uitgelegd.

Grote Markt. Het centrale plein van Antwerpen is omgeven door de meest opvallende architectuur van de stad. We kunnen het standbeeld van Brabo zien (een held die Antigón wist te verkopen en de stad stichtte), het stadhuisgebouw (dateert uit de XNUMXe eeuw en valt op door een mix van renaissance- en gotische details) en de Antwerpse kathedraal (belangrijk voor het huisvesten van de beste van Rubens 'artistieke werk).

Museum Plantin-Moretus. Dit museum is in het weekend gratis te bezoeken en is een ideale bestemming voor literatuurliefhebbers omdat het grote literaire klassiekers en een van de eerste drukpersen bewaart)

Als we een extra budget hebben, kunnen we ons aanmelden voor de thematische gastronomische routes wat doet de VVV. Deze routes hebben gemiddeld zeven haltes en hebben verschillende looptijden en routes waar we de belangrijkste banketbakkerijen, brouwerijen, chocoladewinkels, cafés en andere zullen bezoeken. Daarnaast kunnen we ons inschrijven voor de genoemde tour Chocolade avontuur, waar we het stadscentrum bezoeken en alle bestemmingen bezoeken die verband houden met de productie en bereiding van producten op basis van dit snoepje op cacaobasis.