La Basiliek van San Juan de Dios Het is gelegen aan de straat met dezelfde naam, in het centrum van Granada. De bouw ervan werd gepromoot door Fray Alonso de Jesús Ortega om de overblijfselen van San Juan de Dios, de stichter van zijn Orde, te deponeren. Tussen 1737 en 1759 werd deze prachtige barokke tempel gebouwd, die tot op de dag van vandaag bewaard is gebleven.

Basiliek van San Juan de Dios in Granada

Dit is een van de belangrijkste barokke tempels in Spanje. De rijkdom aan houtsnijwerk, goudsmidwerk en schilderijen wordt versterkt door indrukwekkende verlichting die ze onderstreept. Reliekschrijnen geschonken van Rome, waaronder een stuk van de mantel van de Maagd en nog een van de kruis waar Christus stierf, zijn slechts enkele van zijn schatten.

Koepel van de basiliek

De prachtige façade omlijst door twee torens, met een marmeren façade en beelden van de aartsengelen Gabriël en Raphael, door Ramiro de Ponce de León en die van San Juan de Dios in het midden, gemaakt door Vera Moreno, zijn opmerkelijk. Hij Hoog altaar Het heeft een waardevol verguld houten altaarstuk met sculpturen. Hij Kleedkamer De tempel herbergt een solide zilveren urn waar de relikwieën van de heilige Johannes van God worden gevonden.

Hoofdaltaar van de basiliek

El Tijd voor het toeristische bezoek aan de Basiliek is in de winter dagelijks van 10 tot 13 uur en van 16 tot 20 uur. In de zomer is het hetzelfde, maar sluit 's middags om 19 uur. De entree is gratis. Om bij de basiliek te komen, moeten we lijn 5 van de stadsbus nemen.

Voorgevel van de basiliek

Dit artikel is 46 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: