La Basiliek van San Marco Het is gelegen op het gelijknamige plein van Venetië. Gebouwd in de XNUMXe eeuw om de overblijfselen van San Marco te huisvesten, die door Venetiaanse kooplieden uit Alexandrië werden gestolen.

Gecombineerde gotische, Romeinse en Byzantijnse elementen worden herkend in de constructie. Het heeft tijdens zijn leven twee reconstructies ondergaan. En sinds de XNUMXe eeuw staat het bekend als de Kerk van Goud.

Omgebouwd tot kathedraal van de stad in 1807. Het heeft een Latijns kruisplan met vijf koepels en een grote centrale koepel. Het interieur wordt gedomineerd door de gouden kleur, met meer dan 4.000 vierkante meter mozaïeken uit de 500e eeuw in de hoofdkoepel en XNUMX zuilen uit de XNUMXe eeuw.

In de baldakijn het hoofdaltaar rust de overblijfselen van de heilige. Achter de Pala d'Oro, een prachtig stuk Byzantijns goudwerk, een bezoek waard.

El Basiliekschat Het heeft 283 stukken in kostbare materialen, die overblijven na de plundering en de verkoop die in de XNUMXe eeuw werd gedaan om de basiliek te restaureren. In de Museum we kunnen de originelen van de Paarden van San Marcos, verguld en mozaïeken op korte afstand.

El Tijd om de basiliek te bezoeken is dagelijks van 9 uur tot 45 uur en op zondag van 17 uur tot 14 uur (van Pasen tot november sluit hij om 16 uur op zondag). Het bezoek is gratis en duurt ongeveer 17 minuten.
Voor een bezoek aan het museum is het ticket € 4, Pala d'Oro € 2 en Treasure € 3. De openingstijden zijn dagelijks, van 9 uur tot 45 uur. Omdat rugzakken en camera's niet kunnen worden betreden, moet u deze in het gratis locker van de Ateneo San Basso, in de Piazzeta dei Leoncini.