La Hoofdplein van Orense is in het hart van oude stad van de stad die is uitgeroepen Nationaal historisch-artistiek complex. Alle straten van waaruit we Ourense kunnen verkennen, komen daar samen.

Dit unieke plein met glooiend terrein is sinds de oudheid het centrum van bedrijvigheid in de stad. Het is gebouwd in de XNUMXe eeuw, hoewel het in de XNUMXe eeuw volledig is gerenoveerd. Het was het oude veld van de kermis en daarin vonden de festiviteiten plaats, inclusief stierengevechten.

Drie van de zijden zijn omsloten door gebouwen met arcaden met glazen uitkijkpunten, meestal uit de XNUMXe en XNUMXe eeuw.
Is Stadhuis die het geheel voorzit. Een gebouw met een classicistische gevel die opvalt door de versierde balkons op de eerste verdieping, die te zien zijn in het onderste gedeelte van het plein.

Een van de hoeken herbergt de Kerk van Santa María "La Madre", uit het einde van de XNUMXe eeuw, waartoe we toegang hebben via een trap uit de XNUMXe eeuw die in de XNUMXe eeuw het voorwerp was van een uitgebreide restauratie. Aan uw zijde kunnen we de Provinciaal Archeologisch Museum dat werkt in de voormalig bisschoppelijk paleis.

In de zomermiddagen worden de arcades traditionele terrassen dat is de sociale ontmoetingsplaats voor de mensen van Orense. Elke eerste zondag van de maand is er een markt met traditionele en oude producten.

Dit artikel is 40 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: