El Generalife Het was de echte almunia (recreatiewoning) van Granada. Gebouwd buiten de citadel van de Alhambra, op de heuvel van Cerro del Sol, tussen de XNUMXe en XNUMXe eeuw. Het is een paleisachtig complex omgeven door uitkijkpunten, aanvoerboomgaarden en tuinen, waar water de echte hoofdrolspeler is. De UNESCO heeft hem ingeschreven op de lijst van Werelderfgoed.

Foto: Burger59

Foto: Burger59

Er is geen overeenstemming over de betekenis van de naam, "Tuin of architectenparadijs", "De nobelste en hoogste van alle boomgaarden" o "Tuin van het Hogere Paradijs", maar er bestaat geen twijfel over de symbolische en poëtische lading ervan.

Nieuwe tuinen

El Generalife Palace, van Nasrid-architectuur, valt op omdat het de huidige dag bijna intact heeft bereikt. Het belangrijkste kenmerk van de tuinen is hun intieme karakter, waardoor u kunt genieten van het omringende landschap en het beheer van water door de verschillende technieken die de Arabieren beheersten: fonteinen, kanalen, vijvers.

Foto: Peter Lorberg

Foto: Peter Lorberg

Toegang wordt gemaakt door Nieuwe tuinen. Het hele complex is opgedeeld in twee terrassen. In het onderste gedeelte zijn er twee patio's en in het bovenste gedeelte bevinden zich de patio's de la Acequia en de los Cipreses en de Trappen van de wateren.

Foto: Holycharly

Foto: Holycharly

El Patio de la Acequia of de Ría, wordt doorkruist door de Acequia Real, de hydraulische as van het complex. Hij Patio de los Cipreses of de Sultana Het heeft een aantal prachtige fonteinen en zwembaden in het centrum en is omgeven door een galerij met portieken uit de christelijke tijd. De Watertrap, gevormd door drie tuinhuisjes, verbonden door trappen met leuningen waardoor zoet water stroomt, waarvan wordt aangenomen dat deze is gebruikt voor de wassingen van de vorst vóór het gebed in een oratorium dat niet meer bestaat.

[gemiddelde id = 998]

Het bezoek aan de tuinen duurt ongeveer een uur en kan 's nachts niet worden gedaan. Het is goed toegankelijk voor gehandicapten, met uitzondering van enkele trappen. Het is het hele jaar geopend, behalve met Kerst en Oud en Nieuw. De algemene toelating is € 6, het is handig om vooraf te kopen. Gedetailleerde informatie op de officiële website van de Bestuur van het Alhambra.