Zoals we eerder hebben gelezen in ons artikel waarin we commentaar geven op de nieuwe zeven wereldwonderen, een project gestart door de Zwitserse filmmaker dhr. Bernard Weber, die al 4 jaar de wereld rondreist op zoek naar de nieuwe wonderen die ruimtes op het internet promoten om te stemmen voor de beste sites.

Het Alhambra

Nu is het de beurt aan het monumentale Alhambra in Granada, gelegen op de top van de Sabika-heuvel. Wat vandaag een van de monumenten is met het grootste potentieel om een ​​van de nieuwe zeven wereldwonderen te worden. Waar het opvalt zijn de ommuurde behuizing, 5 Nasrid-paleizen, Partal, Comares, Leones, Mohamed V en Yusuf III die dateren uit de XNUMXe - XNUMXe eeuw.

Bij het bereiken van de top heb je het gevoel een tijdje in een romantische Moorse legende te zijn getransporteerd. Binnenin zie je onschatbare objecten, zoals een kamer die met een fijne toets is gedecoreerd, zoals de Gouden kamer, met betegelde plinten. Of de enorme patio de los Arrayanes. Naast hen, de indrukwekkende Ambassadeurskamer, vanwaar er een spectaculair uitzicht is dat Yusuf III zeker genoot vanaf zijn troon.

Alhambra

Bij de Lions-fontein loopt een vlakte van kolommen over de breedte van zijn patio. Vanaf hier vertrekken vier kanalen, waarvan ze zeggen dat het de vier rivieren van het paradijs zijn. In het kasteel kunnen we kleine waterpartijen waarderen, die door de hellingen van de terrassen stromen en worden overspoeld door delicate aroma's die herinneren aan een gevoel van geluk en rust.

Alhambra