El Paleis Lobkowicz en Praga heeft een van de oudste, meest complete en best bewaarde particuliere kunstcollecties in Tsjechische Republiek. Het paleis bevindt zich in het oostelijke deel van de Praagse burcht.

Dit paleis behoorde toe aan Jaroslav van Pernštejn, maar toen zijn dochter trouwde met de prins lokowicz, het paleis had toevallig de huidige naam. Later, toen de adellijke titels werden afgeschaft, werd het paleis aangepast voor regeringskantoren en ten slotte geconfisqueerd door het communistische regime. In 2002 heeft de lokowicz ze herstelden de Palacio. In 2007 werd na jaren van restauratie en renovatie een museum met de privécollectie van kunst en objecten van de familie voor het publiek geopend.

De huidige permanente tentoonstelling - genaamd "Het Prinsdom" - omvat schilderijen van Rubens, Velázquez, Brueghel en Canaletto. Hoogtepunten zijn onder meer replica's van de kroonjuwelen van Tsjechië, een XNUMXe-eeuwse gravure van Het Laatste Avondmaal, muziekinstrumenten en originele manuscripten en bladmuziek van Beethoven, Händel en Haydn. In de wapenverzameling bevindt zich het zwaard van de beroemde beul Jan Mydlář, waarvan wordt gezegd dat hij met één slag het hoofd van een man kan afhakken.

De prijs van een kaartje is 275 CZK (11 euro). Gepensioneerden, studenten en minderjarigen tussen 7 en 15 jaar betalen 175 kronen (7 euro). Er is een speciaal kaartje van 690 kronen (26 euro) voor gezinnen van twee volwassenen en twee kinderen tot 12 jaar oud. Het museum is het hele jaar geopend van 10 tot 00 uur. De tentoonstelling "El Principado" opent om 18 uur.

Om er te komen kunt u de trams 22 en 23 tot halte Pražský hrad of 12, 18, 20, 22 of 23 tot halte Malostranská. U kunt ook regel A van de metro naar Malostranská station.

Dit artikel is 49 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: