El hymne nationaal van Monaco het is getiteld "Hymne Monégasque" (Monegaskische hymne). De teksten zijn geschreven en gecomponeerd door de tekstschrijver Théophile Bellando de Castro in 1841. Later heeft de Franse componist Castil-Blaze de melodie aangepast en enkele kleine wijzigingen aangebracht.

Vlag van Monaco

Pas in 1849 nam de Nationale Garde, opgericht door Prins Carlos III, dit lied over en noemde het "Nationale Mars van de Loyalisten". Componist Charles Albrecht wijzigde het muziek in 1867. Aan het begin van de 1914e eeuw orkestreerde de eveneens componist François Bellini het. Het werd echter als te lang beschouwd om het te zingen. Om deze reden herschreef Léon Jehin het in XNUMX ter gelegenheid van de XNUMXste verjaardag van de regering van Albert. Ten slotte schreef de schrijver Louis Notari de teksten in Monegaskisch en veranderde de titel.

Momenteel is alleen de Monegaskische versie van een paragraaf de officiële. Opgemerkt moet worden dat de hymne het wordt nauwelijks gezongen behalve bij officiële gelegenheden.

Monegaskische hymne

Despoei tugiù, sciü d'u nostru paise
Se ride aù ventu, u pavayun meme
Despoei tugiù een curù russa e gianca
E stà r'emblèma d'a nostra libertà
Grandi e piciui, r'an tugiù respecteert.

Monegaskische hymne (Spaanse vertaling)

Sinds altijd over ons land
dezelfde vlag zweeft in de wind.
Sinds altijd zijn de kleuren rood en wit
ze zijn het symbool van onze vrijheid.
Groot en klein hebben het altijd gerespecteerd

Monegaskische hymne (Instrumental)
[gemiddelde id = 1000]

Dit artikel is 15 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: