Londen Het is de hoofdstad van het Verenigd Koninkrijk en wordt met zijn 7,7 miljoen inwoners beschouwd als de grootste stad van Groot-Brittannië en Europa. Londen is een multiculturele stad waar honderden rassen, culturen en religies naast elkaar bestaan, afgezien van het blanke ras. Hieronder kunt u ontdekken wat de economische, politieke en culturele situatie is van de Britse hoofdstad.

Artikel Index

Londen vandaag

Economie

Van alle steden in het VK, Londen onderscheidt zich als de enige die handhaaft stabiele economische niveaus samen met het zuidoosten van het land. Tussen 2007 en 2011 maakte Groot-Brittannië een negatieve economische groei door die samenviel met de wereldwijde financiële crisis die de economieën van vrijwel de hele wereld in 2008 trof.

De economie van de Britse hoofdstad gestegen met 12,4%. Ondanks deze groei waren de effecten van de crisis merkbaar in de werkgelegenheidsgraad: in 60.000 werden bijna 2008 mensen ontslagen in de financiële sector. Tot op heden hebben 1.500.000 mensen een baan . De crisis heeft vooral Londenaren getroffen die in het buitenland wonen, aangezien hun koopkracht tot 30% is gedaald.

Wat de vastgoedsector betreft, bereikten de huisvestingskosten in Londen in 2013 500.000 pond sterling, wat overeenkomt met tweemaal de nationale gemiddelde kosten. Dit komt grotendeels doordat de salarissen van Londenaren tot 30% hoger zijn dan in de rest van het VK.

De armste burgers van Londen zijn het hardst getroffen door de financiële crisis, en vandaag de dag leeft tot 40% van de Londense kinderen uit gezinnen met een laag inkomen onder de armoedegrens.

Kortom, Londen is een van de belangrijkste economieën op wereldschaal en is de stad die de Britse economie in het algemeen domineert, onder meer omdat het 20% van het nationale BBP bijdraagt. 85% van hun banen bevindt zich in de dienstensector, met name het bankwezen, de aandelenmarkt en het verzekeringswezen. Zo erg zelfs dat de London Stock Exchange in de top 3 van alle effectenbeurzen ter wereld staat.

Werk

Het gebied van Londen met de hoogste concentratie aan banen is de stad, bekend als De vierkante mijl. Zoals hierboven vermeld, komt 85% van de banen in Londen overeen met de dienstensector, waar het bankwezen, de verzekeringen en de aandelenmarkt opvallen. In de industrie zijn de sectoren die sterk in opkomst zijn de energie-industrie, de voedingsindustrie en de drukkerij-industrie.

Londen herbergt een groot aantal multinationals, namelijk: Shell, HSBC Holdings plc, GlaxoSmithKline en een goed aantal conventionele luchtvaartmaatschappijenAls British Airways, en die elk jaar miljoenen passagiers vervoeren. De maritieme sector is ook van het grootste belang voor de economie van de stad sinds de Grote Brand van 1666, aangezien het de tijd was waarin de noodzaak ontstond om schepen, vracht en andere soorten schepen te verzekeren. Dit was de oorsprong van de bank Lloyd's of London, gewoon bekend als Lloyd's.

De toeristische sector, de media en reclame zijn ook relevant voor de economische situatie van de stad. Het belang van toerisme in Londen blijkt uit de meer dan 280.000 banen die het jaarlijks bezet. De BBC en andere media zoals onder meer Reuters of Pearson, evenals enkele reuzen in de reclamesector zoals WPP hebben miljoenen mensen in dienst.

Met dit alles ligt het werkloosheidspercentage in Londen momenteel onder de 8%, hoewel het de moeite waard is te vermelden dat dit percentage in Noord-Londen iets hoger is als gevolg van de daling van de industrie. Om deze reden emigreren duizenden Spanjaarden en burgers van andere Europese landen, waar het werkloosheidspercentage boven de 26% ligt, elk jaar naar Londen op zoek naar banen.

Immigratie

Londen is momenteel een stad multiculturele en multi-etnisch waarin blanke burgers volgens de volkstelling van 45 2011% van de bevolking bezetten, zodat ze, in tegenstelling tot wat men zou denken, een minderheid vormen. Londen is in feite een stad van immigranten sinds de XNUMXe eeuw, toen de hugenoten, Franse protestanten die zich tijdens de godsdienstoorlogen in Londen vestigden, in de Britse hoofdstad aankwamen.

Gedurende de XNUMXe eeuw kwamen immigranten van andere nationaliteiten aan: Ierse, Poolse en Russische joden, Aziatische Chinezen en Indiërs, Jamaicanen, Pakistanen, Bengalen, Afrikanen, Vietnamezen en buitenlanders uit Oost-Europa en de Balkan. Dit heeft geleid tot een vermenging, niet alleen raciaal, maar ook religieus, taalkundig en levensstijl.

Bovendien emigreren vandaag duizenden buitenlanders ook uit andere Europese landen, met name gekwalificeerde jongeren die geen baan vinden in hun land van herkomst. In 2014 emigreerden 260.000 mensen uit Europa naar Londen, wat betekende dat deze situatie gereguleerd moest worden door de Britse regering; dus buitenlanders die binnen zes maanden geen werk vinden, zullen het land moeten verlaten.

politiek

De lokale autoriteit van Londen is in de loop der jaren gevarieerd sinds de XNUMXe eeuw, toen het alleen het graafschap Londen of Provincie Londen. Later, in 1965, werd het Groot-Londen onder leiding van Raad van Groot-Londen (GLC). Deze instelling werd in 1983 opgeheven, waardoor de macht over de verschillende wijken van de stad werd verdeeld, wat tot talloze conflicten leidde.

Zo werd met de komst van Tony Blair in 1998 een referendum georganiseerd waarin de burgers van Londen stemden voor de verkiezing van een burgemeester. Op deze manier was de eerste burgemeester van Londen Ken Livingstone, die regeerde tussen 2000-2008. Hij werd in 2008 verslagen door de huidige burgemeester van Londen, Boris Johnson, die werd herkozen bij de verkiezingen van 2012. Johnson was van 2001-2008 lid van het Lagerhuis en maakt deel uit van de Conservatieve Partij van Tory.

Momenteel beheert de burgemeester de stad samen met de Greater London Authority (GLA), dat uit 25 leden bestaat, onder wie strategische lokale ontwikkelingsplannen worden opgesteld en de budgetten die jaarlijks worden toegewezen. Diensten zoals politie, brandweer, transport etc. Ze worden beheerd door de GLA, die ook belast is met het innen van belastingen.

Realeza

La Koningin Elizabeth II zij is de huidige vorst van het Verenigd Koninkrijk. Ze werd gekroond op 2 juni 1953 op 25-jarige leeftijd en heeft momenteel 62 jaar aan het hoofd van de Britse royaltyZe was de tweede koningin van Engeland die haar diamanten jubileum vierde, na koningin Victoria in 1827.

De regering van Elizabeth II werd gekenmerkt door de verenigend karakter van de kroon en de geleidelijke transformatie van het Britse rijk in het Gemenebest van Naties. De koningin heeft altijd de wereld rondgereisd om zich te verbinden met onderdanen van andere culturen en rassen.

Elizabeth II trouwde in 1947 met de hertog van Edinburgh en als gevolg van dit huwelijk werden vier kinderen geboren: Carlos, Ana, Andrés en Eduardo (in chronologische volgorde). Prins Charles is de erfgenaam van de troon en de meest besproken sinds zijn huwelijk met wijlen Diana van Wales, beter bekend als Lady Di, die in 1997 omkwam bij een controversieel verkeersongeval. Lady Di en Prins Charles kregen twee kinderen, Prins William, die sinds 2011 getrouwd was met Kate Middleton, en Prins Henry.

Levensstandaard

Zoals we in ons artikel hebben aangegeven Budget om naar Londen te reizen, de hoofdstad is een dure stad en daarom ligt de levensstandaard boven die van andere Europese steden en zelfs andere Britse steden. Het gemiddelde salaris van een werknemer uit Londen kan bijvoorbeeld 30% hoger zijn dan dat van een werknemer met dezelfde baan in een ander deel van het VK.

Zo kost het huren van een enkele studio gemiddeld £ 450 / maand per persoon en £ 600 / maand voor een dubbele studio. Dit vertaalt zich in een gemiddelde van € 620-850 per maand, wat sterk verschilt van de gemiddelde huurprijzen in andere Europese landen. Bij deze prijzen moet de betaling worden opgeteld Londen belasting.

Dit artikel is 40 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: