La Italiaanse gastronomie het is een van de bekendste en meest geïmiteerde ter wereld. Het wordt beschouwd als een kunst die eeuwenlang van generatie op generatie is overgedragen. In dit artikel leggen we de eetgewoonten van Italianen uit, evenals enkele culinaire tradities en gebruiken aan tafel.

Artikel Index

Italiaanse eetcultuur: culinaire gebruiken

Eetgewoonten

Italianen hebben verschillende gebruiken als het om eten gaat, want het is een tijd van de dag belangrijk voor hen. Daarom nemen ze de tijd om het menu te bereiden en gebruiken ze meestal verse en hoogwaardige producten.

'S Ochtends eten ze een licht ontbijt, dat meestal bestaat uit een kopje koffie met koekjes of een brioche, een zoet brood dat alleen wordt ingenomen of gevuld met een ingrediënt zoals boter.

Vanaf één uur 's middags is het lunch. Doordeweeks eten ze meestal twee verschillende gerechten en een stuk fruit als toetje. Als het echter een speciale of feestelijke maaltijd is, zijn dit de gerechten die worden bereid:

  • Aperitief: een drankje zoals wijn of champagne vergezeld van olijven, walnoten of kaas.
  • voorgerechten: een voorgerecht van salchichón, mortadella, ham, zalm of tonijn.
  • Primi: het eerste hoofdgerecht. Het is meestal rijst of pasta.
  • Seconden: een uitwerking van vlees of vis.
  • contouren: Groenteschotel.
  • salade: een salade die geserveerd wordt als je niet teveel groenten hebt gegeten.
  • Formaggi e fruit: kaas en fruit. De meeste stukjes (appel, peer, perzik ...) worden van de schil verwijderd.
  • zoet: een zoet dessert zoals een tiramisu, een gelato of een fluitje van een cent.
  • Caffe: het wordt meestal geserveerd zonder suiker of melk. Hij cappuccino gereserveerd voor ontbijt.
  • spijsvertering: een alcoholische drank zoals limoncello o grappa, typisch voor het land.

In het midden van de middag de tussendoortje, waarin vooral kinderen iets zoets eten, zoals een stuk cake of een cake. Het diner wordt bereid vanaf acht uur, wat iets lichter is dan de lunch, maar ook uit minimaal twee gerechten bestaat.

Maaltijden duren meestal minstens een uur en zijn een tijd om samen te komen met familie of vrienden en te praten. De meest geconsumeerde dranken zijn water en wijn.

Culinaire kunst

Koken in Italië wordt beschouwd als een kunst die eeuwenlang is ontwikkeld. De geschiedenis gaat terug tot de XNUMXe eeuw voor Christus, toen er al bewijzen zijn van gedichten en kookboeken die spreken over het belang van voedsel. Daarnaast werden er banketten gehouden waarin ze een lange dag doorbrachten.

Het is in de XNUMXe eeuw toen de eerste Italiaanse keuken. Dit gebied werd beïnvloed door de Arabieren, die droge pasta introduceerden, en de Noormannen, die andere ingrediënten droegen. Al in de XNUMXe eeuw waren dat er koks die belangrijke kookboeken heeft geschreven.

Momenteel is de relevantie ervan zodanig dat we er in heel Italië tal van vinden Culinaire kunstscholen van hoog aanzien, zoals de Barilla Academy. In Piemonte vinden we ook het ICIF, Culinary Institute of Cuisine for Foreigners. Ook in andere landen zijn er cursussen om deze gastronomie te leren kennen.

Deze discipline wordt niet alleen geleerd in grote studiecentra, maar wordt traditioneel van generatie op generatie overgedragen. Het zijn vooral de moeders en grootmoeders van Italiaanse gezinnen die ervoor zorgen.

Bij het bereiden van de gerechten wordt rekening gehouden met balans en verhoudingen, en de verschillende ingrediënten worden met hoge precisie gecombineerd om unieke smaken in de wereld te bereiken.

Er zijn enkele gastronomische regels of tradities die Italianen over het algemeen volgen. Zo wordt bij elke pastasoort een andere saus geserveerd (bolognesesaus past niet bij spaghetti, maar bij noedels). Ook wordt dit product nooit gecombineerd met kip.

Hoewel een groot aantal ingrediënten anders, dit zijn de tien meest gebruikte:

  • Olijfolie
  • tomaat
  • Het
  • Marisco
  • granen
  • Jewish
  • Bladgroenten
  • noten
  • Rode wijn
  • Kaas

Op de tafel

La Italiaanse gastronomie het is omgeven door douane. Zoals we al zeiden, als het gaat om aan tafel zitten om te eten, besteden Italianen minstens een uur, meer als het een vrije dag is of waarin iets wordt gevierd. Het komt ook zelden voor dat iemand alleen eet en avonden met grote aantallen mensen komen vaak voor.

Al het eten wordt met bestek gegeten: met je handen slecht onderwijs. Ze moeten ook op tafel liggen en je hoeft je ellebogen niet te laten rusten. Er wordt geen kindermenu voorbereid, aangezien kinderen van jongs af aan gewend raken aan hetzelfde eten als volwassenen.

Anders dan in andere landen is het hier correct om het brood in de saus te dopen. Dit heet tarief la scarpetta, wat zich letterlijk vertaalt naar "maak de schoen".

Als de ober of de gastheren het niet aanbieden, wordt het afgekeurd om Parmezaanse kaas te vragen om aan de gerechten toe te voegen, omdat ze naar verhouding zoeken. Daarnaast is het een kaassoort die bij sommige bereidingen niet hoort.

Als het om het eten van pasta gaat, moet je voorzichtig zijn. De spaghettis nooit ze zijn gesneden en je moet geen lepel gebruiken om ze te rollen: je gebruikt alleen de vork.

Recepten

Er zijn veel recepten afkomstig uit Italië. In hen overheerst pasta. Het bekendste voedsel ter wereld is pizza. Om het deeg te maken zijn de volgende ingrediënten nodig:

  • meel
  • Water
  • Olie
  • gist
  • zout
  • Suiker

Dit deeg kan met verschillende ingrediënten worden geserveerd. De meest eenvoudige pizza is de Margarita, met mozzarella, tomaat, basilicum en olijfolie van eerste persing. Andere van de bekendste zijn Cuatro Quesos, Cuatro Estaciones en bianca.

Een ander typisch gerecht is lasagne. Er worden meerdere deeglagen gelegd, waartussen gehakt, tomaat, groenten en kaas worden gelegd. Het gaat meestal gepaard met een bechamelsaus gemaakt van melk, bloem en boter.

Als het om rijst gaat, is de meest bekende Risotto met champignons, die een honingzoete textuur heeft. Dit zijn de componenten:

  • Rijst
  • darts
  • ui
  • Kippenbouillon
  • Parmezaanse kaas

Als je de rest van de recepten van de Italiaanse gastronomie wilt weten, raden we je aan het volgende artikel te lezen: Italiaans eten: recepten voor typische gerechten en desserts.

Dit artikel is 122 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: