In Zwitserland vinden we enkele van de meest charmante dorpen en steden van heel Europa. In dit artikel vind je een lijst met de mooiste gemeenten van het land, met indrukwekkende beelden, gerangschikt van kleinste tot grootste schoonheid. Bovendien geven we u interessante gegevens, zoals de bestaande populatie in elk van hen. Wat is de mooiste stad van Zwitserland?

15. Lugano

Lugano ligt in het zuiden, vlakbij Italië, naast het gelijknamige meer. In deze gemeente met 63.700 inwoners vallen de parken en tuinen op, evenals de autovrije oude stad.

14. Montreux

Montreux is een stad waar 26.200 mensen wonen. Het bekendste evenement dat in deze stad wordt georganiseerd, is het Montreux Jazz Festival. Hier woonde Freddie Mercury tijdens zijn laatste levensjaren.

13. Vevy

Vevey is zo'n idyllische plek dat Charles Chaplin het zelf heeft uitgekozen om er de laatste 25 jaar van zijn leven door te brengen. Momenteel wonen hier ongeveer 19.200 mensen.

12. Oberhofen aan de Thunersee

In Oberhofen am Thunersee is het hoofdkantoor van de Internationale Skifederatie. Wat het meest de aandacht van toeristen trekt, is het indrukwekkende middeleeuwse kasteel uit de 2.400e eeuw. Deze populatie heeft XNUMX inwoners.

11. St. Moritz

De 5.000 inwoners van St. Moritz hebben grote wereldkampioenschappen ski's, waaronder de Olympische Winterspelen, door hun stad gezien. Dit komt door de fantastische ligging in de Alpen. Daarom geniet u hier van imposante besneeuwde landschappen.

10. Morcote

Morcote is een kleine stad in het kanton Ticino, vlakbij de grens met Italië. Daarom communiceren de 730 inwoners in het Italiaans. Aan de oever van het meer van Lugano staan ​​prachtige gebouwen uit de middeleeuwen.

9. Wengen

Wengen is gelegen in de gemeente Lauterbrunnen, met in totaal 72 cataract. Deze stad van 2.500 inwoners bereikt de weg niet en is dus alleen te bereiken via tandradbaan, een soort spoorlijn die met een derde tandrail aan het spoor is bevestigd.

8. Stein aan de Rijn

Stein am Rhein, waar slechts 550 mensen wonen, ligt aan de Bodensee, in het noorden van het land. Hier is een kerk gebouwd door de Romeinen in de XNUMXe eeuw.

7. Ascona

Ascona is het gebied van Zwitserland dat op de laagste hoogte ligt, aangezien het op 196 meter boven zeeniveau ligt. In deze stad met 5.400 inwoners vinden we indrukwekkende historische gebouwen uit de XNUMXe eeuw.

6. Zermatt

Zermatt ligt in het kanton Wallis, in Visp, en heeft ongeveer 5.800 inwoners. In deze prachtige bergstad zijn voertuigen die brandstof gebruiken verboden; Je kunt alleen rijden met elektrische auto's.

5. Luzern

De meeste toeristen die besluiten om de prachtige stad Luzern te bezoeken, bezoeken de gletsjertuin of gletsjertuin, een park dat op een oude gletsjer vol fossielen ligt. Deze gemeente heeft 81.300 inwoners.

4. Genève

In Genève vinden we de kathedraal van Sint-Pieter en het Internationaal Monument van de Reformatie, naast andere werken van groot belang. Deze stad ligt in het uiterste westen van Zwitserland en er wonen 194.600 mensen.

3. Zurich

Zürich is de bevolking met het grootste aantal inwoners van het land, met ongeveer 390.500 mensen. Bovendien bevindt zich hier de grootste luchthaven van het grondgebied. Binnen zijn culturele aanbod valt het Museum voor Schone Kunsten op.

2. Freiburg

In totaal wonen er 38.500 mensen in Freiburg. In deze interessante enclave valt de oude stad op, bekend als Basse-ville, dat wordt omgeven door de rivier de Saane of Sarine. Het is een tweetalige stad, omdat er zowel Duits als Frans wordt gesproken.

1. Bern

Bern is de hoofdstad van Zwitserland. De oude stad, van middeleeuwse oorsprong, is het centrum met de grootste toeristische activiteit en staat op de Werelderfgoedlijst van UNESCO.

Bovendien heeft het meerdere opties voor bezoekers, aangezien het talloze winkels, restaurants, musea, enz. Heeft. Het is niet de meest bevolkte stad, want het heeft 138.000 inwoners. In deze video kun je zijn schoonheid zien:

Dankzij zijn attracties wordt het door velen beschouwd als de mooiste stad van Zwitserland. Ben je het ermee eens of denk je dat er een is met meer charme?

Dit artikel is 277 keer gedeeld. We hebben vele uren besteed aan het verzamelen van deze informatie. Als je het leuk vond, deel het dan: